Magyar Péter: 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást ígért a magyarországi magyaroknak is
A Tisza Párt elnöke szerint mindenkinek jár a színvonalas oktatás attól függetlenül, hogy hol lakik az országban.
A Tisza Párt elnöke szerint mindenkinek jár a színvonalas oktatás attól függetlenül, hogy hol lakik az országban.
Mivel idén március 15. vasárnapra esik, több iskola a megszokottól eltérően szervezi meg az ünnepi megemlékezéseket. De vajon kötelező elmenni egy ilyen rendezvényre, ha azt hétvégén tartják?
A kokárdákat a Nemzeti Művelődési Intézet kérésére készítik az iskolai szakkörök és nyugdíjasklubok országszerte. Egyes helyeken diákok és pedagógusok túlórában dolgoznak a szűkös határidő miatt.
Tiltakozó levelet írtak több, a Hegyvidéken működő állami fenntartású iskola igazgatói Kovács Gergely XII. kerületi polgármesternek a március 15-i megemlékezésre szervezett programjuk miatt.
A forradalmat drónokkal, hologramokkal és óriási kivetítőkkel képzeli el a mesterséges intelligencia, a márciusi ifjakat; Vasvári Pált, Irinyi Józsefet, Petőfi Sándort és Jókai Mórt fess, jóképű, öltönyös fiatalemberekként. Megkértük a ChatGPT-t, készítsen nekünk képeket arról, milyen lenne a március 15-i forradalom és annak legnagyobb alakjai 2025-ben.
Székács Linda
Összegyűjtöttük, mit érdemes csinálni a nemzeti ünnep és a hétvége alkalmából.
Szombatig mindenki tanuljon meg egy verset!
A film 6 milliárd forint közpénzből készült.
Tornyos Kata
Többféle megmozdulás, demonstráció és beszéd zajlott a fővárosban március 15-én. Legtöbben a nyilvánosságba nemrég berobbant Magyar Péterre voltak kíváncsiak.
Tornyos Kata
Petőfi Sándor nevét mindenki ismeri, de tudjátok ki volt Szathmáryné Farkas Lujza, vagy azt, hogy ki készítette el az első magyar kokárdát? Március 15-e alkalmával összegyűjtöttünk pár olyan érdekességet az 1848-as forradalomról, amikről lehet, hogy még sosem hallottatok.
Számos járat nem, vagy terelve közlekedik majd a rendezvények miatt.
Székács Linda
Mennyire vagytok tisztában a nemzeti ünnep eseményeivel?
Tornyos Kata
Múzeumlátogatás, fesztivál, kirándulás - a hosszú hétvégén biztos, hogy senki sem fog unatkozni, ugyanis rengeteg lehetőség vár a kimozdulni vágyókra. Mi is összegyűjtöttünk pár ingyenes programot, amikre érdemes lehet ellátogatni.
Eduline
Igazolatlan kaptak, ha nem mentek el, és még a jegyet is nekik kellett fizetniük.
Székács Linda
Több helyen programokkal és demonstrációkkal is készülnek a szervezetek március 15-re.
Nem volt elég a miniszterek lemondása az Erasmus-ügy megoldásához, március elején előállt a kormány a státusztörvény tervezetével. Ezek voltak 2023 márciusának legjelentősebb történései.
Székács Linda
A kormány szerint már több mint 15 ezren véleményezték a belső értékelési rendszert, a kitöltők nagy része pedig egyetért annak koncepciójával. Ennek ellenére ezen a héten is volt tüntetés, a közoktatásban kétnapos, a szakképzésben határozatlan idejű sztrájkba kezdtek a pedagógusok, a PSZ pedig öt kérdésben népszavazást is kezdeményezne. Összeszedtük az elmúlt hét legfontosabb történéseit.
Eduline
A Budenz József Általános Iskola és Gimnázium igazgatója Petőfi "Akasszátok föl a királyokat" című művét kifogásolta a darabban.
Eduline
Március 15-én délután 3-kor indult az Egységes Diákfront és az ADOM Diákmozgalom közös rendezvénye, a Szabadságmenet, amin a pedagógusok mellett körülbelül 100 további civil szervezet is részt vesz. A menet a Hősök teréről az Andrássy út végéig vonult, ahol több felszólaló is az oktatás jelenlegi helyzetéről beszélt, sőt kiderült, mikor lesz a következő országos sztrájknap a közoktatásban.
Eduline
Nem csak Budapesten, Sopronban is fáklyás felvonulással készülnek március 15-re a tiltakozó tanárok. Összeszedtük, milyen oktatással kapcsolatos eseményeket hirdettek a márciusi nemzeti ünnepre.
Eduline