Több mint 30 millió forintba kerül az idei felvételi legdrágább önköltséges képzése
A szakot először 2023-ban indították, és állami ösztöndíjas formában nem is elérhető.
A szakot először 2023-ban indították, és állami ösztöndíjas formában nem is elérhető.
A borsos árú műszaki képzést nem is indítják államilag támogatott formában.
Az „olcsóbb” önköltséges egyetemi képzések is 200-300 ezer forintba kerülnek, azonban ennek akár a négyszeresét is elkérhetik más szakokon. Mélyen a zsebükbe kell nyúlni azoknak, aki művészeti vagy angol nyelvű gazdasági képzést szeretne végezni, és nem állami ösztöndíjas.
A felsőoktatás önmagában megterhelő lehet a pénztárcánknak, pláne akkor, ha nem sikerül államilag támogatott képzésre bejutni. Összeszedtük, mik az idei felvételi legdrágább alap-és osztatlan képzései.
Bár az idei felvételin az államilag támogatott képzésekre jelentkeztek a legtöbben, sajnos nem mindenki tudja majd elkezdeni az egyetemet "ingyenesen". Összeszedtük az idei felvételi rekordereit: ezeken a szakokon kell a legtöbb tandíjat fizetni egy félévre.
Mennyibe kerülnek a legdrágább alap- vagy osztatlan képzések az egyetemeken? Mutatjuk, mennyire mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik nem szereznek állami ösztöndíjas helyet a következő szakokon.
A világ legdrágább üzleti iskoláiban az MBA-képzésekért akár 34 millió forintnyi összeget is elkérnek, de az alapképzést sem lehet 13 millió forint alatt megúszni. Persze az itt végzettek várható jövedelme sem alacsony. Megnéztük a világ legdrágább és legelismertebb üzleti iskoláit.
Szemeszterenként 950 ezer forintos művészeti képzések, 1 millió forintos egészségügyi szakok: mennyit kell fizetni a legdrágább alap- és osztatlan szakokon, ha lecsúsztok az állami ösztöndíjas helyről, és vállaljátoik az önköltséges formát?
Egymillió forintnál is többe kerül egy szemeszter 2014 legdrágább felsőoktatási képzésén, de azoknak is több mint 800-900 ezer forintot kell fizetniük, akik önköltséges fogorvosi vagy gyógyszerészeti szakra jelentkeznek. Íme, a dobogósok.
Több mint egymillió forintba kerül egy szemeszter a legdrágább alap- és osztatlan szakokon szeptembertől - mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak a hallgatóknak, akik idén nem szereznek állami ösztöndíjas helyet.
Egy félév a Semmelweis Egyetemen fogorvosi képzésén 1 355 400 forintba kerül, és ezzel rekorder a magyar piacon, de mellette még bőven vannak olyan képzések ahol milliós tandíjat kell leszurkolniuk a felvetteknek.