Mi köze a Debereceni Egyetemnek egy nigériai valóságshowhoz és a Corvinusnak Donald Trumphoz?
Egy friss kutatásból kiderül, milyen kép alakult ki a magyar egyetemekről a külföldi sajtóban, illetve az is, egyes intézmények mitől váltak népszerűvé.
Egy friss kutatásból kiderül, milyen kép alakult ki a magyar egyetemekről a külföldi sajtóban, illetve az is, egyes intézmények mitől váltak népszerűvé.
Azt, hogy a fiú felfedezése a gyakorlatban is működik-e, hamarosan egy biotechnológiai cég is megvizsgálja.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) üdvözli a középiskolák május 10-ei nyitását, ugyanakkor úgy ítélik meg, hogy az általános iskolák és óvodák jövő heti nyitása túl korai, elhamarkodott és veszélyes. A 21 Kutatóközponttal készített felmérésük alapján ezzel a tanárok is egyetértenek.
A kérdőívet a Szülői összefogás gyermekeink jövőjéért közösség készítette, és arra kérdeztek rá, a szülők visszaengedik-e a gyermekeiket az intézményekbe április 19-től.
Legalábbis ezt állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport, amelyet a Genfi Egyetem tudósai vezettek.
A hét nagy tudományos eredménye: sikeresen teljesítették a "pillecukortesztet" a tintahalak is. De mi is az a "pillacukorteszt" és amúgy milyen állatok tudják még teljesíteni? Belemerültünk a tudományos kísérletekbe.
Arról nem is beszélve, hogy a megkérdezett gyerekek kétharmada boldog az iskolában, azonban a válaszadó 17 évesek 80 százaléka érzi úgy, hogy az oktatás nem készíti fel őket a jövőre.
Van egy folyamatosan frissülő világtérkép, ahol országokra lebontva lehet böngészni, hol mit bántak meg az emberek.
Karácsony előtt legalább ötezer helyszínen kellett intézkedni.
Egy gigantikus méretű dinoszaurusz maradványait tárták fel Argentínában. A szakértők szerint ez lehet az egyik legnagyobb élőlény, amely valaha élt a Földön.
Egyértelműen most többet ül mindenki a számítógépe előtt, a diákok is rákényszerültek, hogy egész nap a monitor előtt tanuljanak. Milyen hatással lehet ez a látásra és mit lehet ellene tenni?
A kutatásokon négy egyetem dolgozott együtt.
Erre a következtetésre jutott egy nemzetközi kutatócsoport 65 tanulmány felülvizsgálata után.
Ma már mindenki nyugodtan aludhat: régóta vitatott kérdésben jutottak egyezségre a csillagászok.
A téli időszakban az eddig ismertekkel szemben olyat tettek, ami megfigyelhető a csontszerkezetükben bekövetkezett változásokon is.
A hallgatók több mint fele mondta azt, romlott a mentális egészségi állapota a járvány kezdete óta egy friss felmérés szerint.
A tudósok szerint az új elképzelés azért lenne jobb a mostaninál, mert segítene megjósolni azoknak a vegyületeknek a tulajdonságait, amelyeket még meg sem alkottak.
Charles Darwin történelmi jelentőségű művéről már mindenki hallott, ez önmagában nem érdekes, de az igen, hogy bele is olvashatunk az eredeti kéziratba.
A Tel-Aviv-i Egyetem kutatói szerint elméletben megvan, hogyan állítható meg az öregedés.
Most a vírus ideje alatt sokkal többet vagyunk otthon, a gyerekek többsége otthon tanul. Sokkal többet ülnek a diákok a számítógép előtt és lehet, hogy a videójátékok világában is több időt töltenek. De milyen hatással lehet ez rájuk?