Májusban 567 800 forint volt a magyarok átlagkeresete, de ezt is elvitte az infláció
A teljes munkaidőben foglalkoztatottak nettó mediánkeresete viszont csak 310 600 forint.
A teljes munkaidőben foglalkoztatottak nettó mediánkeresete viszont csak 310 600 forint.
A 15 és 24 év közöttiek közül 272 ezren dolgoztak áprilisban a KSH friss adatai alapján.
A nettó átlagkereset 16,5 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál.
A KSH friss adatai szerint a béremelések összege az infláció nyomába se ér.
A bruttó átlagkereset 18,1, a nettó átlagkereset 18,7 százalékkal magasabb volt, mint egy évvel korábban - közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Úgy néz ki, ha volt is béremelés, azt elvitte az infláció - írja a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Úgy emelkedtek a fizetések, hogy közben az infláció elvitte az értéküket októberben – megvan a Központi Statisztikai Hivatal újabb összegzése.
A kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 342 900 forintot ért el - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A teljes munkaidőben dolgozók bruttó átlagkeresete 15,3 százalékkal, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó 16,0 százalékkal magasabb volt, mint egy évvel korábban.
Kiszámolta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), mennyi volt júniusban az átlagkereset: bruttó 503 500 forint.
A Központi Statisztikai Hivatal úgy számolta, 15,9 százalékkal nőtt a nettó átlagkereset egy év alatt.
A Központi Statisztikai Hivatal egyes területeken is mérte a fizetéseket, ezek alapján az oktatásban bruttó 453 900 forint volt az átlag.
A bruttó átlagkereset a pénzügyi és biztosítási szektorban volt a legmagasabb, de átlagosan is emelkedtek a bérek a tavalyi számokhoz képest.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint szeptemberben a bruttó és a nettó átlagkereset 9,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
Az egyik kerületben a 200 ezres határt is átlépték a szeptemberi bérleti díjak.
A vasúti váltókezelők átlagosan négyezerrel, a műtrágyakeverők 52 ezer forinttal többet keresnek havonta, mint a tanárok – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal különböző foglalkozások átlagkeresetére vonatkozó adataiból.
Egyedül a gimnáziumokban nőtt, a többi középfokú iskolában csökkent a tanulók létszáma a 2020/2021-es tanévben. A kilencedikesek 42,1 százaléka technikumba, 35,8 százaléka gimnáziumba nyert felvételt, míg 20,3%-a szakképző iskolában, 1,8%-a pedig szakiskolában, készségfejlesztő iskolában kezdhette meg az előző tanévet. Friss adatok.
A nettó átlagkereset – a kedvezményeket is figyelembe véve – 280 500 forintot ért el, ami 9,2 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nyilvánosságra hozta az augusztusi átlagkereseteket. Mutatjuk a számokat.
Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal 2019/2020-as tanévről szóló jelentése, eltűnik az őskor és a kortárs költők is az új tankönyvekből, továbbra sincsenek konkrét válaszok a Színművészeti átalakításával kapcsolatban, augusztusban jöhet a tanárok béremelése - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.