Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az alapszabály a 2022-es középiskolai felvételin sem változik: központi írásbeli vizsgát csak a gimnáziumok és a szakgimnáziumok, technikumok írhatnak elő. De vajon hány intézménybe lehet bekerülni vizsga nélkül?
Már közzétette az Oktatási Hivatal a tájékoztatóját azok az általános iskolásoknak és szüleiknek, akik hat vagy nyolc évfolyamos gimnáziumba jelentkeznek ebben a tanévben.
Még van egy kis idő hátra, hiszen csak októberben, a felvételi tájékoztatók közzétételével indul a középiskolai felvételi. A leendő középiskolásoknak (és persze a szüleiknek) azonban tudjuk, mennyire fontos lesz ez az időszak, ezért összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat.
Már megjelent a 2021/2022-es tanév rendje, amiből az is kiderül, pontosan mikor és milyen teendők várnak a következő tanévben középiskolába felvételizőkre. Mutatjuk őket.
A nyolcadikosok 41 százaléka technikumokban tanul tovább - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakképzésért felelős helyettes államtitkára.
Számos gimnázium és technikum már pénteken közzétette a végleges felvételi jegyzéket, amelyből kiderül, kik kerültek be az ősszel induló osztályokba. A május 10-én kezdődő rendkívüli felvételi időszakban próbálkozhatnak újra azok a diákok, akik egy olyan iskolába sem kerültek be, amelyet megjelöltek a jelentkezési lapon.
A felvételi vizsgák eredményei, tapasztalatai vagy egyéb információk alapján idén is van lehetőségetek arra, hogy változtassatok a már leadott jelentkezési sorrendeteken. De mégis hogyan? És meddig? Mutatunk minden részletet.
Az elmúlt napokban számos középiskola közzétette ideiglenes felvételi listáját, de március 22-ig az összes gimnázium, technikum és szakképző iskola elkészíti a rangsort. Amelynek az értelmezése nem is olyan egyszerű feladat, mint elsőre tűnik: mit jelent, ha egy diák csak a lista végén szerepel? Hogyan működik a felvételi algoritmus?
Hamarosan lehetőségetek lesz arra, hogy egy alkalommal módosítsatok az eredeti továbbtanulási terveiteken. De mégis hogyan lehet módosítani, és mikor érdemes változtatni a sorrenden? Mutatjuk a részleteket.
Eseménydús hetet zártunk az oktatásban is, azonban az iskolabezárások mellett más említése méltó is történt az iskolákban, egyetemeken. Összefoglaltuk a hét legfontosabb híreit.
Még pontosan egy hét lenne hátra az idei középiskolai felvételi szóbeli vizsgáiból, de a hétfőtől bevezetett szigorítások miatt ezeket a legtöbb helyen átszervezik. Van, ahol már döntöttek is a személyes meghallgatásokról, míg máshol arra kérik a szülőket és a felvételizőket, hogy legyenek türelmesek és figyeljék az iskola honlapját.
Meggondoltátok magatokat és mégsem abba a középiskolába szeretnétek először jelentkezni, amit még február 19-ig megjelöltetek a jelentkezési lapon? Mutatjuk, mikor lesz lehetőségetek módosítani a sorrenden.
Több budapesti és vidéki középiskolában törölték a szóbeli felvételi vizsgákat a fokozódó járványhelyzet miatt, erről az elmúlt napokban értesítették a szülőket és a diákokat. Máshol már korábban úgy döntöttek, hogy idén online szóbeliztetik a jelentkezőket, de a Radnóti-gimnáziumban például hagyományos felvételi lesz - igaz, a diákoknak FFP2-es maszkot kell majd viselniük.
A szóbelik után jön az ideiglenes felvételi jegyzék, majd a végleges lista. Pontosan mikor derül ki, melyik középiskolába jutottak be a nyolcadikos diákok?