A PSZ szerint 2010-ben a GDP 5,8 százaléka jutott az oktatásra, jövőre csak 4,4 százalék
A szakszervezet több követelést is megfogalmazott a kormány felé a magyar közoktatás napja alkalmából.
A szakszervezet több követelést is megfogalmazott a kormány felé a magyar közoktatás napja alkalmából.
A béremelések mértékét a költségvetés ugyanakkor nem tartalmazza.
A 2024-es költségvetési törvényben 22 milliárd forintos keret szerepel.
2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a kormány a B kategóriás jogosítvány megszerzését a középiskolásoknak. De mennyibe kerül ez az országnak?
Fokozatosan növelte a kormány a nevelőszülőknek járó kompenzációt az elmúlt egy évben.
A növekvő infláció és a csökkenő tanulói létszám arra kényszeríti az iskolákat, hogy csökkentsék a tanórán kívüli tevékenységekre fordított kiadásaikat. Sok helyen a tanárok egy részét is elbocsátják.
A költségvetés mellett azonban számos problémát is okozna az autósiskoláknak.
Wellness, csiga, síelés. Míg néhány felsőoktatási intézmény az ösztöndíjak kifizetésével is küszködik, Mathias Corvinus szakkollégium hallgatóit több millió forintos összegekből táboroztatták 2023-ban a szlovákiai Ótátrafüreden.
Azt nem lehet tudni, hogy mi alapján választották ki az intézményeket, de a kormány 618 millió forintot szán a felújításukra.
Azt egyelőre nem tudni, hogy a törvény mikor lép hatályba.
Ráadásul idén megduplázódott a felügyelet alá vett tankerületi központok száma. A pénzügyminiszter által kirendelt költségvetési felügyelő megelőző munkát végez, de akár fel is függesztheti a kifizetéseket. Az oktatáskutató szerint mindegyik tankerület kaphatna külső felügyeletet, az sem javítana a finanszírozás helyzetén.
Az elmúlt években januárban írták ki az első éves orvosok ösztöndíjait, idén viszont hiába van már július, még mindig nem történt meg.
Elfogadta az Országgyűlés a jövő évi költségvetést: az Oktatásra és egészségügyre majd összesen 1000 milliárddal több jut 2024-ben.
Jövőre az oktatásra, az egészségügyre és a nyugdíjkiadásokra is lényegesen kevesebbet költ majd a kormány, mint a 2010-ben leköszönt, válságkezelő Bajnai-kormány
Régóta éri kritika a kormányt azért, mert arányaiban keveset költ a szektorra, persze ennek ellenkezőjétől sem lesz automatikusan jobb a terület helyzete. A kiadásnövekedés reálértéken komolyabb béremeléshez ugyanakkor nem elég, az állami egyetemeknek adott támogatások pedig csökkennek is, a középiskolák is rosszul járnak.
Az eddigi 6,58 milliárd forintos összeget 13 milliárd forintra növelte meg a kormány nemrég, a Belügyminisztérium most megmagyarázta miért.
Nagyot emelnek az ösztöndíjakon - így döntöttek a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME).
A rendelkezés a Magyar Közlönyben is megjelent, az egyetem számolhat a pénzzel.
A Komárom-Esztergom megyei település polgármestere a járvány miatti veszélyhelyzetben felbontotta az évenkénti támogatásról szóló szerződést az ácsi zeneiskolával, így a jelek szerint szeptembertől már biztosan nem folytatódnak itt a művészeti képzések.
A 2021-es központi költségvetés Országgyűlés elé beterjesztett javaslata szerint tovább emelkedne az az összeg, amelyet az állam oktatási célokra fordít. A nyelvvizsgákat, a tankönyvellátást és a tehetséggondozást is bőkezűen támogatnák.