Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kezd körvonalazódni, hogy ki dönt jövőre az iskolaérettségi vizsgálatokról? Megjelent a módosított rendelet, amiből a tervek szerint mindenki tájékozódhat.
Kásler Miklós emberierőforrás-miniszternek szóló videóüzenetben követelik a szülők, hogy vonják vissza a kötelező 6 éves iskolakezdésről szóló törvényt, az iskolaérettségről pedig továbbra is az óvoda dönthessen - írja közleményében a Szülői Hang Közösség.
Az iskolaérettségi vizsgálatok központosításáról és az óvodák új Nemzeti Alaptantervben való megjelenéséről kérdezte a Népszava a Pedagógusok Szakszervezete Óvodapedagógiai Tagozatának elnökét, aki elmondta: a rugalmas iskolakezdés eltörlése miatt aggódnak a leginkább, és egyik ügyben sem látnak még tisztán.
"Amellett, hogy a majdani bizottság kiléte aktuálisan nem ismert, a mai napig nem tudjuk, hogy milyen tesztek/eljárások alapján kísérelik majd meg megállapítani azt, hogy a gyermek iskolaérett-e" - írják pszichológusok a kormánynak címzett nyílt levélben azzal kapcsolatban, hogy januártól az óvodák helyett egy állami szerv dönthet a gyerekek iskolaérettségéről.
Továbbra sem tudni, hogyan kell alkalmazni az iskolaérettségre vonatkozó újabb törvényi szabályozást, miután a kormányzat a tanévkezdés után egy hónappal sem rendelkezett a törvény végrehajtásáról - írja közleményében a Szülői Hang.
Hétfőn megkezdődött a tanítás az általános és középiskolákban. Milyen ez nektek most, az első hét után? Amire szavaztok, az rögtön feljebb kerül az oldalon, így mindig láthatjátok a pillanatnyi állást.
Legalább 30 ezer forintba kerül az iskolakezdés s családoknak, egy alsó tagozatos diák esetében átlagosan 32 ezer, egy felsős esetében 37 ezer, gimnazista esetében 42 ezer, egyetem előtt pedig körülbelül 65 ezer forintot költenek a szülők gyermekenként a tanév elején - derül ki a GKI által, az eMAG megbízásából végzett augusztusi felmérésből.
"Ha így folytatják, 10-15 év múlva nem lesz pedagógus, és nagyon kevesek "luxusa" lesz az állami oktatás" - mondta Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke, akivel az idei tanévkezdésről, tanári fizetésekről és a pedagógushiányról beszélgettünk.
Erős forgalomra számítanak az áruházak a hétvégén; a legtöbb család augusztus 20-a után vásárol be az iskolakezdésre, és a szeptember közepéig tartó időszakban a hétvégi napok különösen forgalmasak az MTI-nek nyilatkozó áruházláncok szerint.
Pár nap múlva kezdődik az idei tanév, és nem csak a diákoknak lesz nehéz átállni a nyári mindennapokból, hanem a tanároknak is. Most összeszedtünk pár olyan dolgot, ami ilyenkor megfordulhat a tanárok fejében.
Jövő héten kezdődik az egyetem, vagy legalábbis a regisztrációs hét. Mutatjuk, hogy melyek lesznek azok a kérdések, amelyek biztosan megfogalmazódnak majd bennetek a következő napokban.
Hamarosan kezdődik az új tanév, jönnek a házi feladatok, röpdogák és az első témazárók. Összeszedtünk pár tippet és trükköt, amelyekkel könnyebb lehet az idei tanévkezdés.
Augusztus 23-án érkezik a családi pótlék az iskolakezdés miatt – a posta is azon a napon kézbesíti, és a bankszámlákra is augusztus 23-án írják jóvá az összeget.
Nem csak az idei tankönyvek, a vadiúj füzetek és tollak kerülnek elő ilyenkor, hanem az elfeledett vagy eltitkolt dolgok is. Ezekbe a dolgokba legalább egy tanévkezdés előtt már minden diák belefutott egyszer.