Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egységes országos tanítási szünet bevezetését javasolta az iskolák számára az október 30. és november 7. közötti időszakra a járványhelyzet miatt az orosz egészségügyi minisztérium.
A kisebb-nagyobb megszakításokkal másfél évig tartó online oktatás a diákokat, a szülőket és a tanárokat is megviselte, nem meglepő, hogy a koronavírus-fertőzöttek emelkedő száma miatt sokan már most attól tartanak, mi lesz, ha ismét a digitális oktatás váltja fel a személyes órákat. A kormány bizakodó, egyelőre a karanténba került osztályok ellenére sem tervez szigorítást.
Két texasi tanár belehalt a koronavírus-fertőzés szövődményeibe, és kifejezetten sok diák és tanár betegedett meg. A diákok a következő napokban online tanulhatnak.
Egy átlagos tanév 180 tanítási napból áll. Az idén érettségiző évfolyam tavaly március óta összesen 147 napot töltött otthon, és még mindig nincs vége a digitális oktatásnak – erre hívta fel a figyelmet egy végzős középiskolás, akinek posztja néhány nap alatt több ezer emberhez jutott el.
A mostani számítások szerint legkorábban április 12-én, de az is lehet, hogy csak 19-én nyithatnak az iskolák - mondta Gulyás Gergely a mai sajtótájékoztatón.
Továbbra is égető kérdés az oktatásban dolgozók oltása, a szakszervezetek mellett egyre többen kérik a döntéshozókat, hogy kerítsenek sort a tanárok, óvónők mielőbbi beoltására.
A jelenlegi tervek szerint április 7-én indulna újra a tantermi oktatás az általános iskolákban - erről a köznevelési államtitkár beszélt, és kitért az érettségire is.
Tavaly a legtöbb iskolát váratlanul érte a nagy digitális átállás, még akkor is, ha némelyik intézménynek volt már gyakorlati tapasztalata a távoktatásban. Egy hétvége alatt tervezték meg az új rendszert - mi változott azóta?
Megjelent a rendelet a gyermekfelügyeletről, a Civil Közoktatási Platform (CKP) szerint az oktatásban dolgozók beoltása azonban továbbra is fontos és mielőbb megszervezendő dolog.
Eseménydús hetet zártunk az oktatásban is, azonban az iskolabezárások mellett más említése méltó is történt az iskolákban, egyetemeken. Összefoglaltuk a hét legfontosabb híreit.
Az önkormányzatok kérésére a kormány hétfőtől is biztosítja az óvodákban és az iskolákban a gyermekfelügyeletet - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton az MTI-vel.