Hiába mondják, hogy túl sok a diplomás, valójában túl kevesen szereznek oklevelet
A diplomások aránya majdnem 7 százalékkal marad el az Európai Unió átlagától.
A diplomások aránya majdnem 7 százalékkal marad el az Európai Unió átlagától.
Az elmúlt években az egész Európai Unióban szinte kizárólag csak Magyarországon csökkent a diplomások aránya a 25-34 éves fiatal felnőttek körében - derül ki egy friss felmérésből.
Szívesen tanulnátok még, de már mind a tizenkét államilag finanszírozott féléveteket elhasználtátok az egyetemen az alap- és a mesterdiploma megszerzéséhez? Hogyan tovább? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Szívesen tanulnátok még, de már mind a tizenkét államilag finanszírozott féléveteket elhasználtátok az egyetemen az alap- és a mesterdiploma megszerzéséhez? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hamarosan újra érvényesíteni kell a diákigazolványokat. Vannak aki viszont már nem tudják ezt megtenni, mert már korábban diplomáztak és nem folytatták tovább tanulmányait, ők igénybe vehet egy másik típusú diákkedvezményt.
Ha már nincs diákigazolványod, de még nem múltál el 30, igénybe veheted az EYCA diákkedvezményeit nemcsak itthon, hanem Európa több országában is.
Vannak, akiknek már nagyon közel van a diplomázás, a záróvizsgák, a szakdolgozat leadása és annak megvédése. Minél közelebb kerül hozzá az ember, annál ijesztőbb lehet, hiszen bárhogy is nézzük, egy korszak végét jelenti.
Szívesen tanulnátok még, de már mind a tizenkét államilag finanszírozott féléveteket elhasználtátok az egyetemen az alap- és a mesterdiploma megszerzéséhez? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A 19-29 éves dolgozó fiatalok 36 százaléka tervezi a külföldi munkavállalást, derül ki a K&H fiatalok jóléti indexéből - írja a Napi.hu.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es diplomás pályakövetési-rendszer adatait – ma azt néztük meg, milyen fizetésbeli különbségek vannak a főiskolás és egyetemi végzettség között.
A Frissdiplomások 2014 tanulmány nem csak azt mérte fel, hogy milyen végzettséggel lehet a legjobban keresni, de azt is megmutatja, hogy milyen ágazatokban mekkora jövedelemre lehet számítani frissen végzettként.
A legnagyobb arányban a bölcsész-, társadalom- és sporttudományi, illetve agrárképzésen végzettek dolgoznak felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A legnagyobb arányban a társadalom-, bölcsészet- és sporttudományi területen diplomázók találnak állást más szakterületen - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A művészeti, bölcsészettudományi, jogi és gazdaságtudományi képzési területen a legmagasabb azoknak a hallgatóknak az aránya, akik az abszolválás után nem szereznek rögtön diplomát. A közigazgatási, rendészeti és katonai, illetve a pedagógusképzésen tanulók közül tízből kilenc hallgató a nyelvvizsga hiánya miatt nem veheti át az oklevelet - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A természettudományi, a társadalomtudományi, a bölcsész- és az agrárszakosok találnak a legnehezebben állást a diplomáspálya-követési rendszer 2012-es adatai szerint.
Az orvos- és egészségtudományi területen végzettek két hónap, a közigazgatási, rendészeti és katonai diplomával rendelkezők viszont több mint öt hónap találnak állást - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
Nettó 57 ezer forinttal keresnek többet azok a friss diplomások, akik felsőfokú tanulmányaik alatt külföldön is tanultak - a Magyarországon dolgozók körében 22 ezer forint az eltérés. A magyarországi pályakezdők fizetése szempontjából ugyanilyen fontos az egyetemi, főiskolai évek alatt szerzett munkatapasztalat is - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A Magyarországon dolgozók körében a legjobban a hagyományos egyetemi képzésen végzett hallgatók keresnek, őket a mesterszakos diplomával rendelkezők, illetve azok követik, akik hagyományos főiskolai képzésben vettek részt. Az osztatlan, illetve alapképzésen végzettek fizetése az átlagnál alacsonyabb - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A célzott álláskeresés során nagyjából minden ötödik elküldött önéletrajzból lesz állásinterjú; a sikeres...
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv 138 millió forintos támogatásával fejleszti a hallgatókat és a végzett diákokat érintő szolgáltatásait a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (MÜTF) - közölte az intézmény rektora a projektet megnyitó tájékoztatón. Dr. Kandikó József elmondta: a diplomaszerzést követően az első, a harmadik és az ötödik évben felmérést végeznek a frissdiplomások pályájáról, az eredményeket pedig a főiskola képzéseinek kialakítása során is felhasználják.