Kimutatták, mi kell a gyereknek, hogy felnőttként jobban keressen
Csak nézz a könyvespolcra, egyből kiderül, mire számíthat a gyerek!
Csak nézz a könyvespolcra, egyből kiderül, mire számíthat a gyerek!
Áprilisban már egészen biztos, hogy jön a sztrájk. Bár a kormánynak még van egy hete lépni, arra kevés az esély, hogy azokban a pontokban, amikben nincs egyezség, addig engedjenek. Ezen pontok egyike némi meglepetésre az oktatást-nevelést segítők siralmasan alacsony bérének a rendezése. Valójában érthetetlen, miért nem értek el ebben sikert a tiltakozók vagy a szakszervezetek.
A nők sajnos szinte az egész világon alacsonyabb bérre számíthatnak ugyanazért a munkáért, mint férfi kollégáik, ezért szükség is van olyan statisztikákra, amik a legjobban fizető munkákat külön a nőkre specializálva gyűjtik össze és rangsorolják.
Sztrájkba léptek hétfőn a litván pedagógusok fizetésemelést és az oktatási intézmények finanszírozásának növelését követelve.
Egy kissé kifacsart logikával emleget a kormány 18 százalékos béremelési követelést, amikor a pedagógusok tiltakozásáról beszél. Ez valahogy úgy jön ki, hogy a tanároknak kevesebb időt kéne az iskolában tölteniük, és így egy órára nagyobb bér jutna.
Egy budapesti tanárnő közzétette, hogyan változott 2010 óta a bére.
Hiába sztrájkolnak a szlovákiai tanárok még mindig, a kormány a közelgő választások ellenére sem hajlandó meghallani a pedagógusok hangját. Sokaknak már elegük is lett, inkább készülnek az érettségire.
Nagy-Britanniában alig találnak megfelelő iskolaigazgatókat, de legkevésbé a béreket okolják a pályaelhagyásért. Az itthon tiltakozó tanárok szerint sem az alacsony fizetés a legnagyobb gond.
Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke interjút adott a Mandinernek. Ő nem látja olyan borúsan a helyzetet, de azért jó pár kritikával egyetért.
A TV2 Mokka vendége volt Rétvári Bence, az Emmi parlamenti államtitkára, aki nem zárta ki egyértelműen, hogy Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár széke inog. A hermanosok tiltakozásával kapcsolatban pedig egészen sajátos véleményt fogalmazott meg.
A Népszabadság interjút készített a Nemzeti Pedagógus Kar elnökével a hermanos tiltakozás apropójából. Az elnök elárulta, mely követelések megoldására van esély.
Ez a hét is mozgalmas volt: az államtitkár bejelentett, a diákok fáztak, a tanárok pedig levelet írtak.
Szeptembertől 3,4 százalékkal emelkednek a pedagógusbérek, ami havonta 3-15 ezer forint közötti összeget jelent az érintetteknek - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős államtitkára.
A brit Adzuna álláskereső oldal összeszedte a 10 legjobban fizető állását, amikhez nem kell diploma.
Korábban írtunk arról, mikre lehettünk büszkék az oktatás terén 2015-ben. Azt is összeszedtük, mire nem fogunk szívesen emlékezni ebből az évből.
Bruttó 105 ezer forintról várhatóan 111 ezerre nő a minimálbér jövőre. Ezzel egyes pedagógusok számításaink szerint akár 20 ezer forintot is bukhatnak, hiszen ha 2014 végén nem választják el fizetésüket a minimálbértől, akkor most ekkora emelésre számíthatnának.
Évek óta egyre kevesebb az oktatásra fordított állami pénzmennyiség. Persze csökken a diákok száma is, ám a forráskivonás annál is nagyobb, mint amit a létszámcsökkenés indokolna. A tanárok bérfejlesztése még valamennyit javíthat az összképen, ám ha egyszerre adnák oda a több évre elnyújtott emelést, az is csak kozmetikázná az eredményeket. Nagyon nem állunk jól a többi fejlett országhoz képest, és nem látszik, hogy a jövőben mitől javulna a helyzet.
A PDSZ szerint csaknem ezer óraadó pedagógus még pénteken sem kapta meg a novemberi fizetését, holott Lázár János azt mondta, csütörtökig mindenki megkapja.
Közel félezer szlovákiai intézmény vett részt a tegnapi Babysitting Day-en, amin a tanárok alacsony bérére kívánták felhívni a figyelmet.
Majdnem minden tanár megkapta a novemberi fizetését, de állítólag még mindig vannak olyan pedagógusok, akiknek nem utaltak. Nem tudni, miért, és kinek a hibájából csúsztak a bérekkel karácsony előtt.