Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már lehet jelentkezni a szeptemberben induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre. Hányan kerülhetnek be az egyetemekre, főiskolákra? Az Óbudai Egyetem kapacitásszámai.
Jelentkezési lap, e-felvételi, bizonyítványok, határidők - öt hét van hátra a felvételi jelentkezési határidejéig. Hogy egy-egy baki miatt ne maradjatok le az idei felvételiről, összegyűjtöttük a leggyakoribb hibákat.
Már lehet jelentkezni a szeptemberben induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre. Hányan kerülhetnek be az egyetemekre, főiskolákra? A Semmelweis Egyetem kapacitásszámai.
A 2014-es keresztféléves felvételin jóval kevesebb képzést hirdettek meg az egyetemek és főiskolák, mint a tavaszi-nyári felvételi időszakban - ezekbe az intézményekbe jelentkeztek a legtöbben.
Csupán néhány száz felvételizőnek jelent majd megoldást a HÖOK és az erőforrás-minisztérium megállapodása, amely alapján a tizenhat népszerű szakon 2014-ben is lesznek állami ösztöndíjas helyek, de központi ponthatárt határoznak meg. Az már most biztos, hogy a jelentkezők többsége a magas ponthatárok miatt csak önköltséges helyet szerez majd - utánanéztünk, mennyit kell fizetniük.
Legalább 260 pontot össze kell gyűjteniük azoknak a diákoknak, akik jövőre felvételiznek - ennél alacsonyabb pontszámmal ugyanis sem állami ösztöndíjas, sem fizetős szakra nem vehetik fel a jelentkezőket az egyetemek és főiskolák. A magasabb ponthatárokkal az elmúlt évek legnagyobb vesztesei, a magán- és a vidéki főiskolák járnak a legrosszabbul.