Itt a teljes lista: mutatjuk a 2022-es felvételi összes ponthatárát
Minden egy oldalon egyetlen kattintással megnézhető - összeszedtük az összes egyetem összes szakjának ponthatárait.
Minden egy oldalon egyetlen kattintással megnézhető - összeszedtük az összes egyetem összes szakjának ponthatárait.
Nézzük, hány ponttal lehetett nappali, állami ösztöndíjas helyet szerezni gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia vagy jogászképzésen. Idén összesen 99 192-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára, de a legtöbben ezeket a szakokat választották.
Legalább 400 pontra készülhettek azok a felvételizők, akik arra a 41 alapszakra jelentkeztek, ahol előzetes ponthatárokat húztak. De mennyi lett a végleges? Mutatjuk.
Majdnem 4800 felvételiző jutott be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) képzéseire. Idén is magasak a ponthatárok, az állami ösztöndíjas szakokra felvett diákok átlagpontszáma 425.
478 pont – ennyivel lehetett bekerülni a Budapesti Corvinus Egyetem angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás alapképzésére. A nemzetközi tanulmányok szakon is extrém magas – 477 pontos – határt húztak, ennek a képzésnek az angol nyelvű változatát pedig 474 ponttal lehet elkezdeni. Idén egyébként 2059 hallgatót vettek fel az egyetem képzéseire – tíz százakkal kevesebbet, mint tavaly.
Rekordot döntött az Eötvös Loránd Tudományegyetem, minden eddiginél többen, 11 355-en kerültek be a képzésekre. A legmagasabb ponthatárt idén is a jogászképzésen húzták, 475 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez.
Több ezren várják együtt a 2022-es ponthatárokat a Városligetben. Fotók a budapesti Pont Ott Partiról.
Ma este nyolckor érkeznek a 2022-es felvételi ponthatárai. Akik megadták a mobilszámukat, sms-ben is értesítést kapnak arról, bekerültek-e a kiválasztott szakra. De akkor sem kell aggódni, ha nyolckor nem érkezik meg az üzenet.
Nem, nem derültek ki előbb a ponthatárok, ezeket már a jelentkezéskor lehetett tudni. Összeszedtük, mi azt ami már (szinte) biztos.
Ma hirdetik ki az idei felvételi ponthatárait, ezért arra voltunk kíváncsiak, mit gondoltok a közelgő eredményekről.
Majdnem öt hónappal a jelentkezési határidő után végre kiderül, ki melyik egyetemen vagy főiskolán kezdhet szeptemberben. Megvannak a 2022-es felvételi ponthatárok, az Eduline-on pedig minden fontos infót megtaláltok. Kövessétek folyamatosan frissülő tudósításunkat!
Hányan jelentkeztek idén jogászképzésre, és milyen ponthatárokat húztak tavaly ezen a szakon? Mutatjuk az adatokat.
Csütörtök este jön az sms arról, bekerültetek-e valamelyik egyetemre vagy főiskolára. De ezen kívül jön-e valamilyen hivatalos papír a felvételi eredményéről?
Csütörtökön derülnek ki a ponthatárok, de nem kell egyedül izgulnotok. Budapesten, Miskolcon, Egerben, Debrecenben, Szegeden, Pécsett, Győrben és Salgótarjánban is lesz Pont Ott Parti. Mutatjuk a programokat.
Csütörtök este hozzák nyilvánosságra a 2022-es felvételi ponthatárait. Az Eduline-on minden infót megtaláltok majd: megmutatjuk például, milyen alap- és osztatlan szakokra, egyetemekre és főiskolákra jelentkeztek idén a legtöbben, tudósítónk pedig folyamatosan beszámol arról, mi történik a budapesti Pont Ott Partin. Este nyolckor jön a lényeg: a ponthatárok.
Debrecenben a Campus Fesztiválon várhatjátok majd együtt a felvételi ponthatárait.
Bár az idei felvételin az államilag támogatott képzésekre jelentkeztek a legtöbben, sajnos nem mindenki tudja majd elkezdeni az egyetemet "ingyenesen". Összeszedtük az idei felvételi rekordereit: ezeken a szakokon kell a legtöbb tandíjat fizetni egy félévre.
Hamarosan véget ér az idei felvételi, ezért átfutottuk a Felvi aktuális statisztikáit és összeszedtük a 2022-es egyetemi jelentkezés legérdekesebb vagy éppen legmeglepőbb adatait.
Idén is lesz Pont Ott Parti Budapesten, a Városligetben, a Napozóréten várhatjátok együtt a ponthatárokat. A belépés ingyenes, de regisztrálni kötelező.
Ma egy gép mondja meg, hogy kit és hova vesznek föl, én azt javaslom, hogy adjunk nagyobb szabadságot egy adott felsőoktatási intézménynek – mondta Trócsányi László, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora.