Siralmas a helyzet: utolsók között vagyunk az egyetemi autonómia alapján felállított rangsorban
A nemzetközi kutatások az elmúlt években mind a magyar egyetemi autonómia csökkenését jelezték - írja a 444.
A nemzetközi kutatások az elmúlt években mind a magyar egyetemi autonómia csökkenését jelezték - írja a 444.
10 év emelkedés után csökkent tavaly a diplomások száma a 30-34 éves korosztályban, így távol kerültünk az uniós átlagtól. Az oktatáskutató szerint ennél csak rosszabb lesz.
Mióta az Oktatási Hivatal (OH) tavaly megkezdte a Magyarországon működési engedéllyel rendelkező külföldi felsőoktatási intézmények működési engedélyének felülvizsgálatát, hat eljárásban született jogerős lezáró döntés, mind a hat esetben visszavonják az engedélyt. Tegyük hozzá, a felek egyik esetben sem akarták folytatni a hazai oktatást.
Az Együtt négy pontból álló felsőoktatási programot jelentett be, amely teljesen ingyenessé tenné az első diploma megszerzését.
Jól áll Magyarország a térség többi országához képest, ha az Európai Kutatási Tanács által odaítélt pályázati pénzek eloszlását nézzük. A képet azonban árnyalja, hogy a pályázati források zömét a CEU és az MTA szállítja.
Ennek ellenére mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak a szülőnek, aki saját lakást akar gyerekének az egyetemi évekre.
Az elmúlt 16 évben nem volt annyira népszerűtlen a természettudomány a felvételizők körében, mint idén.
A gazdasági szakok dominálják a felsőoktatási szakképzést a jelentkezők számából ítélve.
Ma dél után nem sokkal szavazott az Országgyűlés a CEU-t ellehetetlenítő törvényjavaslatról. A kormánypárti képviselők szavazatával elfogadták a módosítást, így finoman szólva bizonytalanná vált az egyetem magyarországi jövője.
A kormány új törvénytervezetében nem említik név szerint a Közép-európai Egyetemet (CEU), de nyilvánvalóan rá vonatkozik, az intézmény rektora meg is kongatta a vészharangot a hallgatókhoz, tanárokhoz írt levelében - írja a hvg.hu.
Ez a weboldal számos hasznos eszközt gyűjt össze, főleg a reáltudományokat kutatókat célozva.
A tudományos szakszövegek célja nem az olvasmányosság, hanem a pontosság. Ez a vélemény gyakran hallható egyetemi körökben, de vajon tényleg érdemes kritikátlanul elfogadnunk?
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkársága meghirdette a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj 2016/17-es tanév második félévére vonatkozó pályázatát.
Úgynevezett non-doktorokat képeznek a három vidéki orvosi karon. A képzettségben az ápolók és az orvosok közt elhelyezkedő leendő szakemberek hallgatóként akár 100 ezer forintos havi ösztöndíjat is kaphatnak.
A Brexit miatt lép a világ egyik legjobb egyeteme, mások is követhetik őket.
Több mint 750 ezer külföldi hallgató tanul amerikai egyetemeken, sokan közülük komoly problémával küzdenek.
Az elmúlt években többször felbukkant ez a térkép, de mindig érdemes egy gyors pillantást vetni rá. Főleg akkor, ha külföldön tanultok, vagy itthon vannak külföldi csoporttársaitok.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) rektora szerint az egyetem alapításának idén esedékes 650. évfordulója a felsőoktatási intézmény, a katolikus egyház és baranyai megyeszékhely közös ünnepe.
Hogyan döntik el az egyetemek, ki kerülhet be a kollégiumba? Miként kell jelentkezni, és mikor? Jobban megéri, mint az albérlet? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
A Szegedi Tudományegyetem is elköszön a rendszertől és a Neptunra vált.