Négyen is otthagyták kormányzati megbízásukat azért, hogy egyetemi kuratóriumi tagok maradhassanak
Wáberer György után még hárman döntöttek a kuratóriumi tagságuk megtartása mellett.
Wáberer György után még hárman döntöttek a kuratóriumi tagságuk megtartása mellett.
Navracsics Tibor szerint Orbán Viktor támogatja a miniszteri összeférhetetlenség kimondását.
A tárca nélküli miniszter az oktatásért és a költségvetési ügyekért felelős uniós biztosokkal tárgyal a befagyasztott támogatásokról.
Már egy decemberi dokumentumban is ott áll az Európai Bizottság figyelmeztetése, ráadásul Gulyás Gergely nyilatkozatával ellentétben a döntés nem is perelhető.
A területfejlesztési és uniós források felhasználásért felelős miniszter hamarosan Brüsszelbe utazik, hogy uniós biztosokkal tárgyaljon az Erasmusról.
Rengeteget veszít a felsőoktatás azzal, ha a huszonegy „modellváltó” egyetem végleg kimarad az 1987 óta működő Erasmus-programból. De mit veszítenek az egyetemisták? Hallgatókkal, friss diplomásokkal és szülőkkel beszélgettünk arról, mit jelent számukra az Erasmus – van, aki ezzel az ösztöndíjjal utazott életében először külföldre, más olyan szakmai tapasztalatokat szerzett, amely hazatérve aranyat ért.
A Corvinus és a MOME után a Semmelweis Egyetem is megszólalt az erasmusos kizárás ügyében.
Romlanak az iskolai eredmények, túl kevés pénzt költ az oktatásra az állam, és egyre többen hullanak ki a rendszerből idő előtt.
Budapestre érkezik november 2-án az Európai Parlament Kulturális és Oktatási Bizottságának küldöttsége.
Az Európai Uniós megállapodások része a tanári bérek rendezése is, ez eredetileg 2028-ig volt tervben, de két évvel előrébb hozhatja a kormány - a Szabad Európa szerint.
A közoktatásban is nagy változásokat akar az Európai Bizottság a magyar kormányaltól cserébe azért, hogy megállapodhassanak az uniós forrásokról.
Egyre súlyosabb a tanárhiány az Európai Bizottság friss jelentése szerint Magyarországon, ennek pedig két eddig is ismert összetevője van: az alacsony fizetések és a példátlanul nagy munkaterhelés.
Újra lehet pályázni az ingyenes európai vonatbérletre. Azok jelentkezhetnek, akik 18 évesek.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) ügyvivője is meghívást kapott arra a keddi online konzultációra, amelyet az Európai Bizottság kezdeményezett – írja a Népszava.
Az Uniónak is feltűnt, hogy nem jön ki a matek a két számlázandó projekt kapcsán.
A Közép-Európai Egyetem is megszólalt, miután az Európai Bíróság tegnap jogsértőnek ítélte a lex CEU-t.
Az Európai Bíróság kimondta, hogy az uniós joggal összeegyeztethetetlenek a magyar nemzeti felsőoktatási törvény 2017-es módosításai, ezért ezeket a rendelkezéseket meg kell semmisíteni.
Az Európai Bizottság főtanácsnoka úgy gondolja, hogy Magyarországnak egyenlő bánásmódot kell biztosítania a külföldi és belföldi felsőoktatási intézmények számára.
A magyarországi tanárhiányról már az Európai Bizottság is beszámolt, jelentésükben vázolták a legnagyobb problémákat - mint például a bérezést és az utánpótlás hiányát.
A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a 24.hu-nak arról beszélt, hogy a diákok teljesítményében megfigyelhető negatív tendencia visszavezethető 2013-ig, amikor állami kézbe kerültek az oktatási intézmények, de a tanárok és a diákok leterheltsége is közrejátszik, a lemaradókkal pedig nincs, aki foglalkozzon. Szerinte a gyerekek egyedi fejlődési szakaszait kellene figyelembe venni a feszes tanterv teljesítése helyett.