A magyar egyetemisták kevesebb mint kétharmada ajánlaná másoknak is a jelenlegi képzését
Az átlagosnál kevesebben választanának ismét művészetközvetítési, államtudományi és pedagógusképzést.
Az átlagosnál kevesebben választanának ismét művészetközvetítési, államtudományi és pedagógusképzést.
"Menjen dolgozni!" - válaszolják sokan, amikor egy egyetemista pénzügyi nehézségekre panaszkodik. Egy friss kutatás szerint azonban a magyar egyetemisták többsége állandó jelleggel vállal valamilyen munkát, legyen szó arról, hogy a tanulmányai mellett teljes állásban dolgozik, vagy az órái között diákmunkát vállal. A helyzetükön ráadásul az ösztöndíjak sem segíthetnek, hiszen egy technikumban tanuló középiskolás is magasabb tanulmányi ösztöndíjakra számíthat, mint egy színötös mérnök-, bölcsész- vagy orvostanhallgató.
Komoly segítség lesz ez azok számára, akik csendes tanulásra alkalmas helyre vágynak Budapesten. Most olyan helyeket mutatunk be, ahol egyedül vagy akár többen is nyugodtan összeülhettek tanulni.
Frissen felvett egyetemi hallgatóként sincs korán elkezdeni körülnézni, hogy milyen lehetőségeket kínál az egyetem. A szakkollégiumok lehet nem az első helyen állnak a prioritási listán, de érdemes velük megismerkedni, hiszen sok helyen örömmel várják a gólyák jelentkezését is.
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Összeszedtünk tíz olyan dolgot, ami igazán kellemessé teszi (majd) az egyetemi éveket.
Az egyetemistáknak már csak egy hete van az őszi szemeszter kezdete előtt, azonban van pár olyan elintéznivaló, amit érdemes még a következő tanév előtt megcsináli.
Összeszedtünk néhány tárgyat, ami megkönnyítheti a kollégiumi mindennapjaitokat - mutatjuk, mik kerüljenek be feltétlenül a bőröndötökbe!
Bármilyen finanszírozási formában is kezditek el az egyetemet, van egy táblázat, amit mindenképp nézzétek meg az őszi félév előtt.
Ugye nektek is ismerősek az alábbi kellemetlen, vagy épp megmosolyogtató pillanatok?
Akár önköltséges, akár államilag támogatott formában kezditek az őszi félévet, ezt a táblázatot érdemes átfutnotok - szociális ösztöndíjtól kezdve a közéleti ösztöndíjig mindent megtaláltok benne.
Érdemes már most elkezdeni listát írni arról, mit ne hagyjatok majd otthon.
Szeptemberben kezditek az egyetemet? Akkor gólyaként a ZH, UV és Neptun mindenképp bekerül az aktív szókincsetekbe. Azért, hogy ne legyen zavarba ejtő az első nap, összegyűjtöttünk néhány fontos kifejezést, amelyet már most érdemes megjegyeznetek.
Még csak pár napja derültek ki a ponthatárok, de néhány egyetemen már meghirdették az első gólyatalálkozókat és bulikat. Ha szeretnétek, hogy már a gólyatáborban is legyenek ismerős arcok, akkor érdemes élnetek ezekkel a lehetőségekkel. A lista még nem túl hosszú, viszont amint megtudunk újabb eseményeket, frissítjük a cikket.
Bár a választék nagyobb, az árak így is emelkednek.
A felvételizők élete még az érettségi után sem fenékig tejfel, sok dologgal ugyanis csak most szembesülnek a leendő egyetemisták.
Mindenki máshogy éli túl a vizsgaidőszakkal járó stresszt és álmatlan éjszakákat, ezért tuti recepttel nem szolgálhatunk – és sajnos levizsgázni sem tudunk helyettetek –, de adunk néhány tanácsot, ami nekünk anno bevált, így hátha nektek is tudunk vele segíteni.
Bár úgy néz ki, hogy a kollégiumokba még nem költözhettek vissza egy ideig, elhoztuk nektek az igazi kolis/albérletes életérzést a legtipikusabb egyetemista kajákkal. Érzitek már a koliszobák édes illatát?
Akár online, akár személyesen kezdődik az új félév, az egyetemisták nem változnak. Összegyűjtöttünk öt tipikus gondolatot, ami ilyenkor megfordul a hallgatók fejében.
Hamarosan kezdődik a második félév az egyetemeken, ezért összeszedtünk néhány életérzést, ami ismerős lehet. Ti melyikben ismertek magatokra?
A legtöbben már fellélegezhetnek és rápihenhetnek a következő félévre, de a többieknek sincs már sok hátra, hiszen a héten szinte mindenhol véget ér a vizsgaidőszak. Így az utolsó megmérettetésekhez közeledve titeket kérdeztünk az online vizsgákkal kapcsolatos véleményeitekről, tapasztalataitokról.