Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Oktatási Hivatal becslése szerint 140 ezer és 147 ezer között lesz az idén a felsőoktatási intézményekbe beadott jelentkezések száma - közölte a hivatal elnöke csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Február 15-én lezárult az idei felsőoktatási jelentkezési időszak, ennek ellenére több határidőt is érdemes fejben tartani – hiába adták le a felvételizők jelentkezési lapjukat, ha az érettségi bizonyítványról, az okj-s végzettségről vagy a nyelvvizsga-bizonyítványról készített fénymásolatot nem küldik el időben. Mire kell figyelni a jelentkezési határidő után?
A határidő előtt egy másodperccel küldte el elektronikus jelentkezési lapját a 2011-es eljárás utolsó felvételizője. Van olyan jelentkező, aki 71 évesen döntött a továbbtanulás mellett, más – a biztonság kedvéért – negyven szakon próbál szerencsét. Az idei csúcstartók.
Jelentősen nőtt az általános felsőoktatási felvételi eljárásra elektronikus úton jelentkezők száma a tavalyihoz képest az előzetes adatok szerint - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten.
A felsőoktatási intézményekbe elektronikusan jelentkezőkre a keddi határidő után is vár egy fontos teendő: aki ezt még nem tette meg, annak február 23-ig hitelesítenie kell a jelentkezését. Tavaly a mintegy 140 ezer jelentkező közül 68 ezren elektronikus úton jelezték továbbtanulási szándékukat.
Alig több mint egy napod maradt a jelentkezési lap és az e-felvételi kitöltésére – legkésőbb február 15-én el kell küldened az adatlapodat, különben lemaradsz az idei felvételi eljárásról. Hogy az utolsó pillanatban is minden olajozottan menjen, összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket az eljárásról, a jelentkezési lapról és a pontszámításról.
Még öt napig, február 15-ig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézmények szeptemberben induló képzéseire, a diákok korlátlan számú jelentkezést nyújthatnak be.
Már kevesebb mint két heted van a jelentkezési lap kitöltésére vagy az e-felvételi elküldésére: hogyan hitelesítheted a kitöltött adatlapot, és mikor csatolhatod a jelentkezéshez a középiskolai év végi jegyeket és az érettségi eredményeket?
A felsőoktatási felvételi szabályai négy éve nem változtak, az Oktatási Hivatalhoz mégis minden évben százával érkeznek hiányosan vagy hibásan kitöltött jelentkezési lapok. Van, aki középiskolája OM-kódját, mások a kiválasztott képzés szakirányát felejtik el megjelölni a lapon, sokan pedig egész egyszerűen nem adják időben postára bizonyítványuk fénymásolatát.
Valamivel több mint két hetük van a diákoknak arra, hogy eldöntsék, melyik felsőoktatási intézménybe adják be felvételi kérelmüket; a jelentkezők 8.280 képzés közül választhatnak február 15-ig.
Meddig kell elküldened a felsőoktatási jelentkezési lapot, és meddig lehet hitelesíteni az e-felvételit? Mi a teendőd februárban, ha egyelőre még nem az érettségi és az egyetemi-főiskolai jelentkezés, hanem a középiskolai felvételi van soron? Összegyűjtöttük a legfontosabb februári határidőket.
Mikor szerezheted be a felsőoktatási felvételi tájékoztatót? Mi az a regisztrációs levél és az e-felvételi? Meddig adhatod postára a kitöltött jelentkezési lapot? Összegyűjtöttük a legfontosabb határidőket és tudnivalókat a 2011-es felvételi időszakról!
A keresztféléves eljárásban elektronikusan jelentkezőknek november 23-ig kell hitelesíteniük jelentkezésüket. Ezt az e-felvételi felületről kinyomtatható hitelesítő adatlap aláírásával és postai visszaküldésével vagy elektronikusan tehetik meg.
Már csak három napod van a jelentkezésre, ha 2011 februárjától szeretnéd folytatni a tanulmányaidat valamelyik keresztféléves felsőfokú szakképzésen, alap- vagy mesterszakon. Az Eduline összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat a határidőkről, az e-felvételiről és a legnépszerűbb képzésekről.
Hétfőig lehet jelentkezni a 2011. évi keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásra, a diákok több mint 1100 féle képzésből választhatnak 94 intézményben.
2010. november 15-éig nyújthatják be felsőoktatási felvételi jelentkezési kérelmüket azok, akik 2011. februárban szeretnék megkezdeni vagy folytatni egyetemi, főiskolai tanulmányaikat. A hagyományos, papír alapú jelentkezési mód mellett a tavaszi jelentkezési időszakhoz hasonlóan most is működik az e-felvételi.
Még kb. másfél hónap és lezárul a 2009-es felvételi eljárás. A ponthatárok kihirdetése előreláthatólag 2009. július 23-án lesz, addig azonban van még néhány tennivaló, amire érdemes figyelni. A legfontosabb dátum július 9. Eddig kell beérkezniük a még hiányzó dokumentummásolatoknak, illetve ez az utolsó határidő, amíg még módosítható a jelentkezési sorrend.
Való igaz, hogy az e-felvételizők is február 16-án éjfélig rögzíthették jelentkezési adataikat az e-felvételi rendszerében, azonban a jelentkezési szándékuk csak a sikeres hitelesítés után válik érvényessé. Február 23-áig van lehetőségük, hogy postára adják a szükséges adatlapot, vagy az Ügyfélkapun hitelesítsenek.
A mesterképzésre jelentkezőknek - hasonlóan a többi felvételi eljáráshoz - dokumentumokat kell csatolniuk a hiteles felvételi kérelem benyújtásához, hiszen igazolniuk kell a mesterképzésre jogosító felsőfokú oklevelük meglétét, valamint a lehetséges többletpontokat igazoló dokumentumokat - tájékoztatta az Edupress-t az Országos Felsőoktatási Információs Központ.