Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A szabály nagy felháborodást keltett egyetemen, ahol az egyetemi vezetés gyorsan és agresszívan végigvitt reformjai amúgy is sok feszültséget okoztak az elmúlt hónapokban.
Két előterjesztést is tárgyalt a Budapesti Corvinus Egyetem szenátusa az intézeti struktúra átalakításáról, és támogatást kaptak az új intézetek vezetői pozícióira pályázók is.
Miért a matek a „mumustárgy” a középiskolában és az egyetemen? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ a 2022-es matekérettségi napján a Corvinus kutatójával.
A héten kiderült, hogy nem tervez külön minisztériumot az alakuló kormány az oktatásnak, a Budapesti Corvinus Egyetem szenátusa megszavazta az egyetem átalakítását, egy hét múlva startol a 2022-es érettségi szezon és megmutattuk Magyarország legjobb száz középiskolájának listáját. Itt vannak a hét oktatási hírei.
Rábólintott a Budapesti Corvinus Egyetem szenátusa az egyetem belső szerkezetének teljes átalakítására – igaz, hatan nemmel szavaztak, négyen pedig tartózkodtak. A 444 múlt héten írt arról, hogy gyakorlatilag darabjaira szednék, majd újra összeraknák az egyetem intézeteit, amelyeknek vezetői pályázatait egyébként már ki is írták.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) külön jelentkezési felületet nyitott meg azoknak a hallgatóknak, akik az ukrajnai háború elől menekülnek, de szeretnék folytatni az egyetemet.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételire - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Harmadik rész: Budapesti Corvinus Egyetem.
Bronzérmes lett a világ legnagyobb presztízsű MBA esetmegoldó versenyén, a montréali John Molson MBA International Case Competitionön a Budapesti Corvinus Egyetem csapata.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem érte el a legjobb eredményt a magyar felsőoktatási intézmények közül a brit Quacquarelli Symonds (QS) friss rangsorában.
A Budapesti Corvinus Egyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem - ez a két felsőoktatási intézmény áll a HVG gazdasági képzéseket indító intézményeit rangsoroló listái élén.
Van olyan vezető magyar egyetem, ahová a sikeresen felvételizők 10-15 százaléka nem iratkozik be – a döntés mögött időnként családi vagy anyagi okok állnak, a „potenciális elsőévesek” legnagyobb része azonban nem azért hagyja veszni a felvételi eredményt, mert elment a kedve a felsőoktatástól. Hanem azért, mert időközben felvették valamelyik külföldi egyetemre, és inkább ott tanulna tovább.