Földrengést okozott Taylor Swift koncertje Skóciában
A rajongók annyira jól érezték magukat, hogy azt a szeizmográfok is érzékelték.
A rajongók annyira jól érezték magukat, hogy azt a szeizmográfok is érzékelték.
A kormány tavaly áprilisra visszamenőleg is emelné a hónapok óta sztrájkoló pedagógusok béreit.
Walesben február 14-én, Angliában pedig február 28-án és március első két napján is sztrájkolni fognak a pedagógusok.
Nemcsak Magyarországon, hanem Angliában, Walesben, Portugáliában és Skóciában is magasabb béreket és az oktatási helyzet javítását követelik az általános- és középiskolai tanárok.
Bár korábban a skót kormány elzárkózott a további béremelési ajánlattól, a pedagógusok sztrájkba kezdtek. Az oktatási miniszter most már minél hamarabb szeretné megoldani a problémát.
A skót kormány a pályakezdőknek korábban 6,86 százalékos, a többieknek pedig 5 százalékos béremelést ajánlott a szakszervezetek 10 százalékos követelése helyett. A januári országos sztrájknapok után ezért gördülő sztrájkba kezdenek az ország pedagógusai.
A kormány korábban 6,86 százalékos béremelést ajánlott a pedagógusoknak, a tanári szakszervezetek viszont 10 százalékos emelést követelnek. Januárban folytatódik a sztrájk az általános és középiskolákban.
Sulav Khadka ösztöndíjjal és a tandíj befizetésével érkezett volna a Skóciába, hogy turizmus-vendéglátást tanuljon, de nem engedték át a határon.
A korábbi 5 százalék helyett 6,86 százalékos béremelést ajánlott a pedagógusoknak a kormány.
Visszautasította a béremelési ajánlatot a skót középiskolai tanárok szakszervezete, a kormány nyitott a további tárgyalásokra.
Megelégelték az alacsony bérüket, ezért a tanárok után a kisegítő személyzet tagjai is sztrájkba kezdenek több egyetemen Skóciában.
A szülők szerint kifogásolható rajzfilmet vetítettek az iskolásoknak.
Hetente egyszer busz helyett mindenki bringára pattan.
Angliában is megkezdődött az új tanév, Skóciában pedig már két héttel ezelőtt visszatértek a diákok az iskolapadba. Az legtöbb intézményben nem kell maszkot viselni, és a távolságtartás szabályai sincsenek már érvényben. A tanárok furcsa érzésekkel kezdenek neki az új tanévnek külföldön is.
Évi 23 milliós fizetéssel keresnek tanárt egy apró skót szigetre északon.
Ezzel a számmal majdnem rekordot is döntöttek a térségben.
Az utóbbi hetekben sorra jelentették be az országok, hogyan indítják el a következő tanévet járványhelyzet idején. Elég eltérő megoldások születtek, ezért most összegyűjtöttük egy cikkben, hogy mi a jelenlegi állás.
Bár a legtöbb országban még képlékeny, hogy online vagy tantermi oktatással kezdődik-e majd a tanév, de Skóciában már döntöttek: a járványügyi adatokat figyelembe véve augusztus 11-től tervezik újranyitni az iskolákat. Az iskolák extra óvintézkedésekkel is készülnek.
Egy egyetemista fiú 48 napig biciklizett, hogy hazaérjen családjához Görögországba.
Két éve az EU-tagságról szóló népszavazáson a kilépés mellett döntöttek a brit szavazók, ennek értelmében 2019 márciusában lépnek ki a britek az Európai Unióból. De mi vár azokra a magyar diákokra, akik az Egyesült Királyságban tanulnának tovább?