Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az egyetemek többsége ismét kötelezővé tette a maszkviselést, miközben sok általános és középiskola is úgy döntött, a járványhelyzet miatt nem tartanak felvételi tájékoztatókat, iskolabejárásokat. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
A minisztérium nem tett ígéretet a pedagógus szakszervezeteknek arra, hogy visszavonják a az állami intézményekben előírt koronavírus elleni oltást - közölte maga az Emmi az atv.hu-val.
Vonják vissza a legújabb Nemzeti alaptanterv változtatásait és legyen önálló oktatási minisztérium – követeli a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Minden pedagógus automatikusan megkapja az elmúlt három év helyettesítései után járó munkabért? Mekkora összegről van szó, és hogyan tudják bizonyítani a tanárok, tanítók, mennyit helyettesítettek az elmúlt években? Ilyen kérdésekre válaszolt a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely múlt héten számolt be arról, hogy a Budapest Környéki Törvényszék Munkaügyi Kollégiumának elsőfokú döntése alapján a tankerületek és más munkáltatók által elrendelt ingyenmunka nem jogszerű.
Van olyan pedagógus, akinek majdnem félmillió forint járna a ki nem fizetett helyettesítésekért, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint az ítélet még nem jogerős.
Fontos bírósági döntésről számolt be a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). A Budapest Környéki Törvényszék Munkaügyi Kollégiuma elsőfokon kimondta, hogy a tankerületek és más munkáltatók által elrendelt ingyenmunka nem jogszerű.
Elkezdődtek a tárgyalások a minisztérium és az oktatási szakszervezetek között, az első kör azonban nem volt sikeres. Elindult a keresztféléves felvételi és az őszi érettségi is - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Lesz fizetésemelés vagy tárgyalás kérdése az évek óta várt bérrendezés? A szakszervezetek szerdán kezdhetnek tárgyalni a kérdésről, a miniszterelnök már pénteken "tényként" jelentette be a 10 százalékos béremelést.
Szerdán kezdhet tárgyalni a két nagy pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottságával az Emberi Erőforrások Minisztériuma – ez derül ki abból a levélből, amelyet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) osztott meg.
A szakszervezetek is beszálltak a parlamenti választási kampányba – így reagált az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) keddi bejelentésére. A két nagy oktatási szakszervezet úgy döntött, közös sztrájkbizottságot hoz létre, így kezdeményeznek tárgyalást a kormánnyal.
Négypontos követeléslistát fogadott el a két tanári szakszervezet: a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete közös sztrájkbizottságot hozott létre, így tárgyalnának a kormánnyal.
Egyesíti sztrájkbizottságát a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), azonnali béremelést és a munkaterhek csökkentését követelik – jelentették be keddi sajtótájékoztatójukon. A PSZ elnöke azt mondta, 2018 óta kongatják a vészharangot, de a kormány nem foglalkozik az oktatást érintő problémákkal.
„Pénteken tárgyaltunk a PSZ-szel, az eredményéről kedden közös bejelentés lesz” – ezt közölte a Facebookon a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A tanár a bíróság szerint “személyi szabadságában korlátozott egy diákot" - most aláírásgyűjtésbe kezdtek és szimpátiatüntetést szerveznek, hogy megmentsék az állását, sőt a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is kiállt mellette.
Érdekes kormányhatározatra bukkant a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), oldalukon azt írják, az Emberi Erőforrások Minisztériuma évente közel egymilliárd forintot kap arra, hogy "áttekintse és megerősítse" a tanfelügyeleti rendszert.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) gyorsjelentést adott ki az általuk készített felmérésről: nőtt a sztrájkhajlandóság, hatalmas lakhatási szegénységé, leterheltség és a nélkülözés.