Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A "Diákok a tanárokért" nevű csoport tagjai kedden a II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumba látogató Áder Jánost fogadták szalagokkal és kockás ingekkel, szerdán pedig az Emberi Erőforrások Minisztériumának épületéhez vonultak.
Óvodapedagógusok indítottak petíciót: a csoportétszámok és a heti munkaidő csökkentését, több óvodapszichológus és fejlesztőpedagógus alkalmazását kérik.
Újabb tiltakozó és figyelemfelhívó akciókat indítanak, ha a választások után az új kormány – legyen az bármilyen összetételű – nem tesz azonnali lépéseket a pedagógus-szakszervezet követelésivel kapcsolatban.
Több dunaújvárosi környékbeli intézmény pedagógusai is csatlakoztak a határozatlan idejű sztrájkhoz. Erre az időre elvileg nem járna bér a dolgozóknak, de az önkormányzat a helyi óvoda fenntartójaként átvállalja a sztrájkoló dolgozók fizetését. Hasonló döntés született Miskolcon is.
A budapesti Eötvös József Gimnázium tanári karának háromnegyede is sztrájkba lépett szerdán, mert "vállalt polgári értékrendjét és pedagógiai meggyőződését a köznevelési rendszer megbéklyózza, a pedagógusokat egzisztenciális kilátástalanságban tartja."
Március 16-ára a két nagy pedagógus-szakszervezet, a PSZ és a PDSZ határozatlan idejű munkabeszüntetést hirdetett. Nemcsak a tanárok sztrájkolnak ezen a napon, országszerte számos más akció is lesz.
A szakképzésben dolgozók bérének emelését, a kötelező óraszámok rendszerének visszaállítását, az ágazati szakmai pótlék bevezetését követeli a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely sztrájkbizottságot alakított. A kormánynak öt napon belül meg kell neveznie, kivel tárgyalhatnak a követeléseikről.
A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat nyolcvan dolgozója kezdett polgári engedetlenségi akcióba kedden, százhetven kollégájuk támogatta a tiltakozástukat.
Az iskolákban is megszűntek a járványügyi korlátozások, ezért a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt követeli, azonnal vonják vissza a járványhelyzetre hivatkozva hozott sztrájkrendeletet. A szakszervezet közleményében az áll, hogy követelésüket még ma eljuttatják Orbán Viktornak.
Pécsen csütörtökön nagyjából ötszázan gyűltek össze a Barbakán téren, hogy kifejezzék szolidaritásukat a pedagógusok polgári engedetlenségi mozgalma mellett.
Legutóbb a január végi figyelmeztető sztrájk előtt találkoztak a felek, azonban ha ma sem sikerül megegyezniük, a szakszervezetek készen állnak egy határozatlan idejű sztrájkra is.
Válaszolt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) arra a kérdésre, milyen következménye lesz annak, ha valaki részt vett január 31-én a - kormány által törvénytelennek tartott - figyelmeztető sztrájkban.
Miért nem tudnak ugyanúgy sztrájkolni az óvodák, iskolák, szakszolgálatok munkatársai, mint például az autógyártásban dolgozók? A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke elmagyarázta, miért.