Kezdődik: egy tanár robothelyettest épített magának
De vajon átveheti a professzorok szerepét?
De vajon átveheti a professzorok szerepét?
Hogyan gondolkodnak a robotok? Megfőznék a macskát, ha elfogyna otthon a hús? Na és mit tenne az önműködő autó, ha egy gyerek esne elég egy alagútban? Lehet-e a gépeket emberi viselkedésre tanítani? Nem tűnnek még időszerű kérdéseknek, de valójában minél előbb válaszokat kell találni rájuk.
A mestersége intelligenciák annyira foglalkoztatják az emberiséget, hogy már a filmkészítés hajnalán vászonra vitték őket. Azóta számtalan alkotásba kerültek bele a robotok, köztük nehezen érthető, filozofikus filmekbe, látványos akciókkal operálókba, és szórakoztató művekbe is. Ez az a hét robotos film, amit szerintünk mindenképp érdemes megnéznetek.
1.80 magas, 130 kilós és Valkyrie-nek hívják: ő sétált be a napokban a világ egyik legjobb egyetemének tartott MIT-ra. Az űrbe szeretne jutni, és ebben segít neki egy kutató csapat. A dolog érdekessége, hogy Valkyrie nem is egy ember.
Japán legszigorúbb elitegyetemeire is bejuthatna a tesztek alapján egy mesterséges intelligenciájú robot.
A veszprémi Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara (MIK) harmadik alkalommal hirdette meg 24 órás Programozási Versenyét az intézmény hallgatói számára. Április 1-2-án Veszprémben a legjobb nyolc csapat bizonyította problémamegoldó képességét csapatmunkában, a téma pedig a gazdasági válsághoz kötődött: a diákoknak olyan informatikai rendszert kellett kidolgozniuk, amely segíti a szervezetek logisztikájának olcsóbbá tételét - közölte az egyetem az Edupress-szel.
Számítógépes hálózatok, mesterséges intelligencia, alakzatfelismerés, hálózat adminisztráció, hálózatépítés, web programozás - itt készült: KF - terjedelem: 8 fájl kb 100 oldal