Húszezernél is többen tanulnak angolul világszerte egy magyar startup appjával
Az uniós pénzből fejlesztett szoftverrel a rutinos beszélgetést igyekeznek segíteni.
Az uniós pénzből fejlesztett szoftverrel a rutinos beszélgetést igyekeznek segíteni.
A legtöbben a ChatGPT-t, de a jelentős arányhoz hozzájárult több, évek óta közismert idegennyelvi szoftver is. A diákok 85 százaléka nem kapott az MI etikai vonatkozásairól tájékoztatást és csak 7 százalék szerint kellene azt az egyetemnek szabályoznia.
Az MI elterjedésével egyre fontosabb lesz a kritikai érzék és a dolgozók készségfejlesztése.
A mesterséges intelligenciával tényleg minden oldalról megpróbálkoznak a hírverésre felülni szándékozó startup cégek, ez viszont egy kifejezetten érdekes megoldás.
Az államtitkár szerint Magyarország nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő teljesítményt nyújtott az elmúlt években a digitális oktatás fejlesztése terén, de a pedagógusokat nem fogja kiszorítani a mesterséges intelligencia, ami már a KRÉTA rendszerben is működik.
Azzal, hogy vissza lehet keresni a korábbi változatokat, bizonyítható, hogy egy szakdolgozatban napok munkája van, nem öt perc ChatGPT-használat.
Vannak funkciók, amire nem kétséges, hogy használható-e a rendszer, hanem egészen biztos, hogy nem.
Legalábbis az írni-olvasni tanítás terén, másfél éven belül.
„Még eléggé új vagyok, ezért néha hibázok, ha rajtakapsz, hogy hibázok, akkor jelezd!” – így indít a rendszer, amikor a diákok kinyitják a laptopjukat. A gyerekszűrő funkció pedig olyannyira komolyan van véve, hogy egy káromkodásért mindjárt a szülőket is értesíti a rendszer.
A mesterséges intelligencica kutatásának friss eredménye jól jön tanulás közben egy – szigorúan – ötperces szünethez.
Oktatójának hamar gyanús lett, hogy egy sosemvolt eseményre hivatkozott a szövegben, forrásként pedig egy nemlétező lapot adott meg.
A mesterséges intelligencia segítségével kapott először jeles osztályzatot a Cardiffi Egyetem egyik hallgatója, de nem ő lehet az egyetlen, aki ChatGPT segítségével ír beadandókat.
A Microsoft nem csak a Bingbe építette be a GPT-alapú mesterséges intelligenciát.
A szegedi bölcsészkaron a plágiumszabályzatba már bekerültek a mesterséges intelligenciával íratott beadandók, a Műegyetem pedig részt is vesz az MI-szűrés fejlesztésében. Közben bár van olyan felismerőprogram, amely magyarul is érzékelni tudja, ha egy szöveget a ChatGPT készített, a szakmában már elkezdtek azon is gondolkodni, a technológiai versenybe lépéshátránnyal való beszállás helyett hogyan lehetne újragondolni a módszereket.
A terjedelmi korlátokat valahol túllépte, magától szemérmesen érvelt, de amikor megkapta, hogy ne értsen egyet, már határozottabb ellenvéleményt írt. Néhol kicsit zavarosan fogalmazott, de a tagolás és a felépítés logikus volt. Érettségi esszéket írattunk a ChatGPT-vel.
Mire nem jó a mesterséges intelligencia: házi feladatot és beadandót is ír helyettünk, és így már nem kell jogi diploma sem.
Olyan nagy nevű techvezérek is szorgalmazzák a mesterséges intelligenciával való kísérletezés felfüggesztését, mint Elon Musk.
Hogyan érdemes kezelni a ChatGPT válaszait esszéíráskor? Az International Baccalaureate program vezetője
Az amerikai Northern Michigan Egyetem egyik hallgatója meglépte azt, amiről eddig sokan csak álmodtak: megúszta a beadandó megírását, mesterséges intelligenciával íratta meg.
Az amerikai OpenAI kutatólaboratórium által tavaly novemberben bemutatott ChatGPT összesen 32 pontot szerzett a százpontos magyar középiskolai felvételin.