Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Demonstrációt szerveznek a Belső-pesti Tankerület elé csütörtök délutánra. A szülők és diákok az Eötvös és Madách Gimnázium tanárai mellett állnak ki, akik most veszik át leveleiket a tankerülettől.
Juhász Erzsébet, a Madách Imre Gimnázium magyar-történelem szakos tanára Facebookon reagált a Belső-Pesti Tankerületi Központ vezetőjének fenyegetésére.
Diákonként havi nyolcezer forintos támogatást kér a szülőktől a budapesti Madách Imre Gimnázium alapítványának kuratóriuma. Azt írják, ebből az összegből azokat a plusz tanári feladatokat finanszíroznák, amelyek nem férnek bele a kötelező 22 órába, és amelyek a Madáchot az ország egyik legszínvonalasabb gimnáziumává teszik. Országos és nemzetközi versenyekre, felsőfokú nyelvvizsgára januártól csak akkor tudják felkészíteni a diákokat, ha „erre külső forrás érkezik”.
„A legfontosabb az, hogy a gyerek a képességeinek és a motivációjának megfelelő intézménybe kerüljön” – mondja Mészáros Csaba, a VII. kerületi Madách Imre Gimnázium igazgatója, aki szerint intézménye már rég nem csak a humán tagozatáról híres. A HVG Középiskola 2022 interjúja.
Egy magyar tanár (pontosabban a Madách egyik oktatója) zseniális kísérletet végzett diákjaival. Ebből derült ki, hogy a diákok úgy és akkor mobiloznak órán, ahogy és amikor csak akarnak. Hiába minden tiltás, a tanár észre sem veszi, ha megkerülik a szabályt.
A hallgatók fele elbúcsúzhat a felsőoktatástól a kötelező nyelvvizsga miatt, több képzést is megszüntethet a kormány, a középiskolákban bevezethetik a pénzügyi ismeretek tantárgyat, és a legtöbb iskola nem küld diákokat a március 15-i állami ünnepségre. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Különleges házi feladatot kaptak a budapesti Madách Imre Gimnázium 11. osztályos diákjai: XIX. századi költők Facebook-profilját kellett létrehozniuk. Galéria.
A főváros vezetése azzal a meggyőződéssel fogott bele az oktatási terület átalakításába, hogy segítséget kell nyújtania a családok és az iskola kapcsolatának erősítéséhez, a hagyományos családmodell értékeinek megvilágításához – mondta Tarlós István főpolgármester csütörtökön, a fővárosi Madách Imre Gimnázium tanévnyitó ünnepségén.