Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Pénteken folytatódott a Karinthy Frigyes Gimnáziumból elbocsátott, TASZ által képviselt hat tanár pere a Külső-pesti Tankerület ellen a Fővárosi Törvényszéken.
Megoldás hiányában a határidő meghosszabbítását kérték az Erasmus-ügyben, az őszi szünet után ezerkétszázzal kevesebb pedagógus ment vissza az iskolákba tanítani. Ezek voltak 2023 novemberének legfontosabb történései.
A Belső-Pesti Tankerületi Központ vezetőjével ellentétben Rábel Krisztina legalább meg tudta indokolni, hogy miért pont Nemes Máriát, Velényi Dórát, Ősi Juditot, Rábai Jánost és Pfeiffer Norbertet rúgta ki a budapesti Karinthy Frigyes Gimnáziumból.
Két hete a Vörösmarty Mihály Gimnázium tanárának és az Eötvös József Gimnázium tanárának ügye kerül a bíróság elé. Most a Karinthy Frigyes Gimnázium volt tanárainak az ügyei kerül a bíróság elé.
Osztályfőnökök, németül oktató biológiatanár és a középiskola egyetlen francia szakos pedagógusa is a Karinthy Frigyes Gimnázium múlt héten elbocsátott tanárai között van.
Az Európai Bizottság is figyelemmel kíséri a polgári engedetlenségi akciók miatt kirúgott tanárok sorsát – mondta a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.
Ismét azonnali hatállyal bocsátott el a tankerület három budapesti gimnáziumból nyolc tanárt, a hét közepén történt eseményeket komoly tanári tiltakozások és diáktüntetések követték. Véget ért a középiskolai felvételi jelentkezési időszaka és újabb rangsorokat hoztunk - összefoglaltuk a hét legfontosabb oktatási eseményeit.
Legalább tizennyolc budapesti általános és középiskola tanárai csatlakoztak ahhoz a polgári engedetlenségi akcióhoz, amelyet azután kezdtek el szervezni, hogy kiderült: nyolc tanárt rúgott ki azonnali hatállyal a tankerület.
Csütörtökre és péntekre rendkívüli tanítási szünetet rendelt el a budapesti Karinthy Frigyes Gimnázium igazgatója. Ez az a középiskola, ahonnan szerdán hat tanárt bocsátott el a tankerület. Van köztük olyan is, akinek az osztálya pár hónap múlva érettségizik majd.
Az intézmény tiltakozó pedagógusai hétfőn mondták el, hogy mit is jelent pontosan az egyhetes akció a Karinthy-gimnáziumban, és arról is beszéltek, mit szeretnének elérni.
A budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola harmincnégy tanára is munkabeszüntetésbe kezd kedd reggel. „Mi sem akarunk csendben maradni, és még évekig, évtizedekig úgy tenni, mintha jól működne az oktatás! A csend nem rend!” – írják.
A noÁr Mozgalom alapítója kéri az iskolákban, óvodákban dolgozókat, a diákokat és a szülőket, hogy csatlakozzanak ahhoz a hatvan budapesti pedagógushoz, akik november 14-től egyhetes munkabeszüntetésbe kezdenek.
Több száz diák és szimpatizáns vonult a XVIII. kerületi Karinthy Frigyes Gimnáziumtól a dél-pesti tankerületi központhoz, hogy az iskola polgári engedetlenségben résztvevő tanárai átvegyék a figyelmeztetésüket.