Csütörtökre és péntekre rendkívüli tanítási szünetet rendelt el a budapesti Karinthy Frigyes Gimnázium igazgatója. Ez az a középiskola, ahonnan szerdán hat tanárt bocsátott el a tankerület. Van köztük olyan is, akinek az osztálya pár hónap múlva érettségizik majd.
„Az intézkedésre azért kerül sor, mert az intézmény jogszabályban előírt működtetése ezen a két napon előreláthatólag nem lesz lehetséges. A tantestület létszáma (a munkabeszüntetést bejelentő, a hiányzó és az elbocsájtott tanárok összlétszáma miatt) ezeken a napokon nem éri el a jogszabályban előírt minimális feladatellátáshoz szükséges szintet” – áll abban a levélben, amelyet a Karinthy Frigyes Gimnázium igazgatója, Hutai László küldött a szülőknek és a diákoknak.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, szerdán a Belügyminisztérium közleményéből derült ki, hogy tankerületi vezetők összesen nyolc tanárt bocsátottak el azonnali hatállyal – az indoklás szerint azért, mert a „munkájuk végzését, vagyis a tanítást jogellenesen megtagadták”. Vagyis a kiüresített sztrájk helyett polgári engedetlenségi akcióban vettek részt.
A nyolc elbocsátott tanár közül hat a Karinthyban tanít, ahol a tantestület egy része az elmúlt hetekben aktívan részt vett a tiltakozásokban. A kirúgott tanárok között van pályakezdő, matematikatanár és olyan pedagógus is, akinek végzős az osztálya.
A Karinthy egyébként az ország egyik legjobb gimnáziuma, a HVG rangsorában évről évre kimagasló teljesítményt ér el. Az országban ott indult először nemzetköziérettségi-program, két tanítási nyelvű képzése pedig híresen erős, minden évben többszörös a túljelentkezés az iskolába. A két tannyelvű képzés azt jelenti, hogy a karinthys tanárok számos tantárgyat nem magyarul, hanem idegen nyelven oktatnak - kérdés, hogy a hat elbocsátott pedagógus helyére egyáltalán fel tudnak-e majd venni hasonló tudású tanárokat.