Így ejtett át több elitegyetemet egy 23 éves diák
Egy év börtönbüntetésre ítélték azt a 25 éves diákot, aki csalással jutott be a Harvardra – írja a Huffington Post.
Egy év börtönbüntetésre ítélték azt a 25 éves diákot, aki csalással jutott be a Harvardra – írja a Huffington Post.
Hetven egyetemista hagyta faképnél az egyik közgazdasági tantárgyat oktató tanárt a Harvardon.
Mark Zuckerberg hét év után visszatér a Harvardra, ahol 2004-ben hagyta félbe tanulmányait, hogy a Facebook...
Idén ünnepli 375. születésnapját a Harvard, amelynek campusa önálló kisvárossá vált az elmúlt évtizedekben. Képek.
1636-ben alapították a Massachusetts állambeli Cambridge-ben a világ egyik legpatinásabb és legjobb egyetemét, a...
„Itt járt a szír elektronikus hadsereg” – ezt az üzenetet lehetett olvasni a Harvard honlapján hétfő reggel. Az egyetemen még most is vizsgálják, kik és hogyan követték el a hekkertámadást.
Mi a közös Mark Zuckerbergben, Bill Gates-ben és Michael Dellben? Mind a hárman egyetemistaként indították el – ma már dollármilliókat érő – vállalkozásukat. A Huffington Post összeállította a világ tíz legsikeresebb fiatal üzletemberének listáját.
Azoknál a gyerekeknél, akik otthon passzív dohányzásnak vannak kitéve, nagyobb valószínűséggel jelentkezik tanulási és viselkedési zavar, mint társaiknál - állapították meg amerikai kutatók.
A Harvard évek óta első helyen áll a világ legjobb felsőoktatási intézményeinek rangsorában. A massachusettsi egyetemen az 1600-as évek óta több mint 350 ezren végeztek, köztük negyven Nobel-díjas és hét amerikai elnök.
Több millió kötetet őriznek, gyűjteményeikben olyan ritkaságok szerepelnek, mint a Gutenberg-biblia vagy az első fotográfia.
Több mint kétezer cégnek, egyetemnek és közszereplőnek gyűlt meg a baja az elmúlt években a cybersquatterekkel, vagyis domaintolvajokkal. Bár oktatási intézményeket viszonylag ritkán ér ilyen támadás, több elitegyetem – például a Harvard, a Yale és az Oxford – volt kénytelen bírósághoz fordulni.
A Harvard és két tokiói egyetem áll az École des Mines de Paris 2011-es felsőoktatási rangsorának élén. A francia intézmény minden évben összeállítja listáját azokról az egyetemekről, ahol a világ legnagyobb vállalatainak vezetői végeztek.
A Harvard és a Yale állandó toplistás szereplője a nemzetközi felsőoktatási rangsoroknak: a Yale alapítói soha nem is titkolták, hogy a Harvard konkurensét álmodták meg 1701-ben. Számításukat igazolja, hogy a két intézmény ma már nemcsak a tudományok, hanem a művészetek és a sport területén is egymás legnagyobb riválisának számít.
Tíz év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a bíróság azt a 24 éves hallgatót, aki hamisított ajánlólevelekkel és teszteredményekkel jutott be a Harvardra 2007-ben. Adam Wheelertől ezen felül 14 millió forintnak megfelelő összeget követel az amerikai elitegyetem, három év alatt ugyanis ennyi tanulmányi ösztöndíjat és szociális támogatást utaltak át a trükköző diáknak.
Először került angol egyetem az első helyre a világ legjobb egyetemeit felvonultató QS ranglistáján. A hatodik éve összeállított lista élén most a Cambridge Egyetem áll, második helyre szorítva az eddig letaszíthatatlannak tűnő Harvardot.
Először mutatták ki tudósok, hogy a rendszeres kialvatlanság és a kábítószer-fogyasztás úgy terjed a kamaszok között, mint egy ragály: a barátokon keresztül negyedíziglen is képes "fertőzni".
Mindenkinek van kedvenc tanár figurája, akit valamelyik filmben látott és azt kívánta bárcsak az ő sulijának a tanári kara is innen venné a példát. A tanárnak általában pozitív szerepe van a filmekben, ők azok akik a főhősben tudatosítják a tanulságokat vagy mentorként lépnek fel a konfliktus helyzetben. Na de azért akadnak olyan történetek, ahol a tanár totálisan diszfunkcionális, netán ő maga idézi elő a konfliktust. Nézzük azokat, akiktől nem nyerhetünk inspirációt.
Ha meg szeretnéd hallgatni a világ legjobb egyetemein a leghíresebb tanárok által tartott előadásokat, ma már nem kell mást tenned mint odaülnöd a számítógéped elé. Harvard, Princeton, Stanford, Yale vagy esetleg a Berkeley érdekel? Csak választanod kell szemináriumot és hátradőlni a fotelben.
Bárhol legyenek is a világ legnagyobb, leghíresebb és legszínvonalasabb egyetemei, az intézmény filozófiája mindenütt ugyanaz. Ez az a hely, ahol az alapítók, az oktatók és a hallgatók ugyanannak a "szent célnak" a végrehajtására szövetkeznek: legjobbnak lenni a legjobbak között.
A minap jelentette be a Harvard, hogy lassítja Allston-i beruházásait, Boston tövében, köszönhetően annak, hogy erősen, több milliárd dollárral csökkent az egyetem dotációja pénzügyi évének első négy havában, és persze más gazdasági nyomás is nehezedik a projektre