Egyéni csúcsot állított be az atlétikai vb-n a Műegyetem pszichológus hallgatója
Klekner Hanga rúdugró idén szeptemberben veszi át a diplomáját a BME pszichológia szakán.
Klekner Hanga rúdugró idén szeptemberben veszi át a diplomáját a BME pszichológia szakán.
A Műegyetem két szemeszteres előkészítő programot kínál az angol nyelvű alapképzési szakok iránt érdeklődők számára.
Megvan a budapesti hallgatói rendezvény időpontja, a jegyek pedig rohamosan fogynak.
Abban nem történt változás, hogy melyik teljesített a legjobban a hazai intézmények közül, viszont az első helyezettnek sikerült javítania egy kategóriát tavalyhoz képest.
"Matematikailag végtelen volt a Természettudományi Kar fizikus-mérnök szakára jelentkezők számának növekedése" - közölte a Budapesti Műszaki Egyetem az idén először indult fizikus-mérnök szakról.
A Gellit nevű innovációjuk a világ élelmezésében is segítség lehet.
Múlt héten kihirdették a felvételi ponthatárokat, és kiderült, hogy kit, melyik egyetemre vettek fel. Sajnos nem mindenkinek érkezett meg a várva várt sms, viszont még mindig van remény, ugyanis augusztus hatodika éjfélig jelentkezhettek a pótfelvételen meghirdetett szakokra. Összegyűjtöttük nektek, hogy milyen képzésekre pótfelvételezhettek a különböző egyetemeken.
Kihirdették a ponthatárokat, a Neptunban már elkezdhetitek nézegetni a tantárgyakat, de lassan a beiratkozással is el kell kezdeni foglalkozni, ugyanis van, ahol már augusztus elején időpontot kell foglalni hozzá. Összegyűjtöttük, hogyan zajlik a beiratkozás a különböző egyetemeken.
Milyenek a ponthatárok a tíz legnépszerűbb műszaki alapképzésen? Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni gépészmérnöki, építészmérnöki vagy éppen műszaki menedzser képzésre.
A BME sem könnyítette meg jövendőbeli hallgatói dolgát: magasak a ponthatárok szinte minden szakon. De csak szinte: építőmérnöknek például be lehet jutni már 310 ponttal is. Van több olyan szak is, ahová nehezebb volt bejutni önköltséges képzésre, mint államilag támogatottra.
Több mint száz helyet javítva idén a 741-750. helyre sorolta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet a Quacquarelli Symonds (QS) 2023-as felsőoktatási rangsora.
Modellváltás, Erasmus-ügy, az akadémiai szabadság romlása. Ez csak néhány azok közül a tényezők közül, melyek ahhoz vezethettek, hogy az elmúlt három évben egyre hátrébb csúsztak a QS felsőoktatási rangsorában a modellváltáson átesett magyar egyetemek.
Közzétette az idei felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A listába több magyar egyetem is felkerült, a világ legjobbja pedig ismét (már több mint tíz éve folyamatosan) a Massachussets Institute of Technology lett.
A SpaceX rakétáján a világűrbe indított 5. műegyetemi kisműhold június 22-én pályára állt, első jeleit pedig sikeresen vette a BME Műholdvezérlő állomása.
Útnak indult a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) ötödik kisműholdja, az MRC-100 magyar idő szerint hétfőn 23:35-kor a kaliforniai Vandenberg-űrközpontból.
„Nem darabra kell több coachot képezni, inkább olyanokat, akiknek mélyebb a tudása” – mondja Répáczki Rita, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának egyetemi adjunktusa, az intézmény coach, illetve coaching szakpszichológus képzésének szakfelelőse. Szerinte a cégvezetők egyre nyitottabbak a coaching folyamatban való részvételre, de arról is beszélt, miért nem ideális a terület pályakezdőknek. Interjú.
Öt ország nyolc egyetemének csapatai mérkőztek meg a versenyen, ahol a BME csapatának innovatív vállalkozási tervét találta legjobbnak a zsűri.
Nyilvánosságra hozta a 2023-as rangsorát a Center for World University Rankings. A lista összeállításakor idén összesen 19 788 intézményt rangsoroltak.
Szerda óta a Telex nevében küldözgetnek trágár leveleket hat magyarországi egyetem hallgatóinak.
A budapesti intézmények mellett számos vidéki egyetem és a korábban magyar kötődésű külföldi egyetem, a CEU is helyet kapott a Quacquarelli Symonds tudományterületi listáján. Összegyűjtöttük a részletes eredményeket.