Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mélyen a zsebébe kell nyúlni azoknak, akik részt akarnak venni az egyetemek által meghirdetett érettségi előkészítőkön. Megnéztük, milyen kurzusokat indítanak a diákok számára a felsőoktatási intézmények.
Tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzése ingyenes. Azonban utána már komoly összeget kell fizetni tárgyanként. Mutatjuk, mennyibe kerül 2024-ben az őszi érettségi.
A februárban induló képzések többségét mesterképzési formában hirdetik meg, de jó pár alapképzés is megtalálható közöttük. Megnéztük, hogy mennyit kell fizetnie azoknak, akik önköltséges formában jelentkeznek a keresztféléves felvételire.
2024. január 20-án, szombaton délelőtt 10:00-kor írják majd a központi írásbelit a nyolc- vagy hatosztályos gimnáziumba jelentkező, és a kilencedik osztályba készülő diákok is. Sokan előtte felvételi előkészítőre mennek, hogy biztosan sikeres vizsgát tehessenek. Idén a szülőknek viszont mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk ahhoz, hogy kifizessenek egy ilyen kurzust.
Az iskolakezdéshez sokszor nem csak a tanszerek, de új bútorok vásárlása is jár. Összeszedtük, hogy milyen árakkal kell kalkulálni a tanévkezdéshez, ha íróasztalt is vennétek.
A legnépszerűbb mesterképzésekért a budapesti és a vidéki intézményekben is 400 ezer forint/féléves árat kell fizetni, de ennél jóval drágább tandíjakra is számíthatnak az önköltséges képzések hallgatói.
Az elszabadult energiaárak az egyetemeket és főiskolákat sem kímélik – nem csoda, hogy több felsőoktatási intézmény úgy döntött, emel az önköltséges képzések árain. A gazdasági szakok például jóval drágábban hirdetik, mint tavaly ilyenkor, míg a bölcsész-, a mérnöki, az informatikai és az orvosi képzések tandíja nem változott.
Elindult a felvételi szezon, egyre több középiskola hozza nyilvánosságra az induló osztályok listáját, a felvételi pontszámítási szabályait. Ezekben a hetekben kezdődnek a januári központi felvételi vizsgára felkészítő tanfolyamok is - megnéztük, ezekért mennyit kell fizetni.
Idén már 65 ezer forintot kell fizetni azért az íróasztalért, amelyet tavaly nyáron még 30-50 ezer forintért meg lehetett venni – több tízezer szülő szembesül majd ugyanezzel, amikor néhány hét múlva, már az iskolakezdésre készülve elkezdi nézegetni a bútorboltok kínálatát. Az alapanyaghiány, a fuvarköltségek és az ukrajnai háború miatt kilőttek a bútorárak, ez pedig sok családnál a tanévkezdés előtti kiadásokat is megdobja.
Ha úgy érzitek, nem biztos, hogy az idei felvételin összejön az állami ösztöndíjas hely, érdemes megnézni az önköltséges szakok kínálatát is. De mennyit kell fizetni a legnépszerűbb alapszakokért? Megnéztük.
A kollégiumi életről nem a luxus az első szó, ami az ember eszébe jut. Nem kell azonban lemondani a kényelemről, amennyiben valaki hajlandó magasabb összeget fizetni lakhatásáért - mutatjuk a legmenőbb topkolikat.
Mostanában sok helyen lehet olvasni arról, hogy a vírus miatt csökkentek az albérletek árai. Kíváncsiak voltunk, hogy ez pontosan mit jelent a gyakorlatban, ezért utánajártunk, mennyit kell félretennetek havonta, ha Budapest külsőbb kerületeiben szeretnétek lakni.