Az álláskeresők harmada egy idegen nyelvet sem beszél
A Workania felmérésáből kiderül, hogy az önéletrajzokban leggyakrabban szereplő idegen nyelv az angol, amelyet az...
A Workania felmérésáből kiderül, hogy az önéletrajzokban leggyakrabban szereplő idegen nyelv az angol, amelyet az...
A brit gazdasági és társadalmi integrációs központ adatai szerint az utóbbi időben jelentősen megnőtt azoknak a 16-24...
Egy év alatt 400 álláshirdetésre küldte el pályázatát egy 19 éves brit fiú, de mindössze négy helyről kapott...
Új online adatbázissal segít munkát találni a pályakezdőknek a michigani kormányzó.
A 2008-ban és 2010-ben végzett fiatal diplomások 51 százaléka első munkahelyén dolgozik, negyedük viszont egyszer már...
A fiatal szakemberek olyan munkakörnyezetre vágynak, amelyben helyet kap a mindennapjainkban már megszokott közösségi...
A Cisco frissen közzétett nemzetközi kutatása szerint a hallgatók és a pályakezdő szakemberek körében jelentős az...
Átlagosan huszonhét álláskereső jelentkezik egy-egy álláshirdetésre a Workania legfrissebb felmérése szerint. A legnépszerűbbek a bankszektorbeli munkalehetőségek, egy-egy állásra átlagosan ötvenhárman adták be önéletrajzukat és motivációs levelüket.
Szociális munkás, általános iskolai tanár, fejlesztőpedagógus és teológus - ezek voltak a legrosszabbul fizetett, kizárólag felsőfokú végzettséggel betölthető munkakörök 2010-ben.
Miért nem tudnak elhelyezkedni itthon a 18-20 évesek? Hogyan találnak munkát brit vagy svájci társaik?
„Nemrég fejeztem be a gimnáziumi tanulmányaimat. Úgy volt, hogy továbbtanulok valamelyik főiskolán vagy egyetemen, de sajnos nem jött össze, pedig elég jó lett az érettségim, meglett volna a kellő pontszám, de a családom anyagi helyzete miatt kénytelen voltam állás után nézni a tanulás helyett. Sajnos nagyon hamar szembeültem vele, mennyit ér egy frissen érettségizett fiatal a munkaerőpiacon. Gyakorlatilag semmit” – olvasható a Munkahelyi Terror blog legfrissebb bejegyzésében.
A frissdiplomás munkanélküliség nemcsak itthon, hanem Európa más országaiban is komoly problémát jelent – a Home College Learning összegyűjtötte azokat a lépéseket, amelyeket érdemes megtenni az állásinterjú előtt.
Az egyetemi tanulmányok megkezdése előtt nem árt tisztában lenni azzal, hogy melyek a legjobban fizetett szakmák. A Huffington Post összegyűjtötte azokat a szakokat, amelyek elvégzése után senki nem fog anyagi gondokkal küzdeni.
Míg az orvosok, a jogászok és a közgazdászok viszonylag gyorsan el tudnak helyezkedni, az agrár-, természet- és társadalomtudományos végzettségűek, valamint a pedagógusok jóval hosszabb idő alatt találnak munkát – derül ki a diplomások életpályáját vizsgáló kutatásokból.
Álláskeresés szempontjából a férfiak kedvezőbb helyzetben vannak, mint a nők a workania.hu internetes felmérése szerint.
A vállalkozások közel 90 százaléka alkalmaz frissdiplomásokat - ez az eredménye annak a Népszabadság által szombaton ismertetett kutatásnak, amelyben a Budapesti Gazdasági Főiskola Diplomás Pályakövetési Rendszere keretében csaknem 200 vállalkozás részvételével végeztek.
A gazdasági válság és a technikai modernizáció hatására egyre több szakma szűnik meg – a Forbes magazin összegyűjtötte a tíz legsúlyosabban érintett szakmacsoportot.
Szakképzettség és nyelvtudás nélkül nem indulnak külföldre a magyar munkavállalók - derül ki abból a felmérésből, amelyet az áprilisi nemzetközi állásbörze résztvevőinek körében készített az Európai Foglalkoztatási Szolgálat (EURES) magyar szervezete.
Debrecenben is megjelentek a diplomás utcaseprők: a megváltoztatott közfoglalkoztatási szabályok alapján már nem iskolai végzettség alapján kapják meg az álláskeresők a kiszabott munkát.
IT, gépészet és pénzügy - ezeken a területeken még mindig hiány van diplomás munkaerőből, így a végzős hallgatók szinte azonnal el tudnak helyezkedni - derül ki a Workania legfrissebb kutatásából.