Két egyetemi szak, ahol a végzősök többsége azonnal állást talál
Az erdőmérnöki és a geoinformatikai szakosok találnak munkát a leggyorsabban a diploma megszerzése után - derül ki a Nyugat-magyarországi Egyetem Diplomás Pályakövető Rendszerének adataiból.
Íme, a legjobban fizetett szakmák - pályakezdőknek
Az amerikai felmérések szerint a magas fizetéshez nem feltétlenül kell egyetemi végzettség. Összehasonlítottuk, mennyit kereshet valaki a tengerentúlon frissdiplomásként és érettségivel, ha még nincs munkatapasztalata.
Diploma után: mi kell az elhelyezkedéshez?
Diplomás pályakezdőként munkát találni még akkor sem könnyű, ha az egyetemi évek alatt sikerült valamennyi munkatapasztalatot szerezni. Azért érdemes keresgélni: a nagyvállalatok egy része rendszeresen indít speciális gyakornoki programokat friss diplomásoknak.
Mennyi idő alatt találnak állást a diplomás pályakezdők?
Három és fél évvel az egyetem elvégzése után még mindig nincs állása a diplomás pályakezdők több mint 25 százalékának.
Reménytelen helyzetben vannak a frissdiplomás közgazdászok?
A cégek több mint fele egyáltalán nem alkalmaz pályakezdő közgazdászokat, a szabad pozíciókra elsősorban tapasztalt szakembereket keresnek.
Mennyivel keresnek többet a diplomások, mint az érettségizettek?
A diplomával rendelkező brit munkavállalók 85 százalékkal többet kerestek tavaly azoknál, akiknek csak érettségijük volt, de ez a különbség egyre csökken - derül ki a brit statisztikai hivatal szerdán nyilvánosságra hozott adataiból.
Diplomával utcaseprőként? Hol dolgoznak a "pályakezdő" közmunkások?
Január elseje óta minden munkanélküli kénytelen elfogadni a felajánlott közmunkát – függetlenül attól, hogy milyen az iskolai végzettsége. Aki nemet mond, az álláskeresési járadéktól is elbúcsúzhat. Hol dolgoznak a diplomás közmunkások?
Ki ad munkát a 18-20 éveseknek?
Miért nem tudnak elhelyezkedni itthon a 18-20 évesek? Hogyan találnak munkát brit vagy svájci társaik?
Mennyit érnek a legjobb magyar egyetemeken szerzett diplomák?
A legjobb magyarországi egyetemek diplomáival még most sem jelent problémát az elhelyezkedés: a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak 93 százaléka az oklevél megszerzését követő fél éven belül állást talált, míg az ELTE-sek kétharmadának már az államvizsga előtt volt állandó állása.
Egy főiskola, ahol a végzősök 95 százaléka gyorsan elhelyezkedik
A Kecskeméti Főiskolán végzett hallgatók 85 százaléka az államvizsgát követő fél éven belül, 95 százaléka egy éven belül talált állást, és negyedük néhány évvel a végzés után már vezető beosztásban dolgozik - közölte Brindza Attila, a Kecskeméti Főiskola tanítóképző karának dékánhelyettese egy uniós projekt keretében végzett felmérés eredményét.
Öt egyetem, ahol mindenki jól fizető állást talál
Átlagosan több mint 130 ezer dollárt, vagyis 24 millió forintot keresnek évente a Princeton volt hallgatói tíz-tizenkét év munkaviszony után – derül ki a Huffington Post friss összeállításából. Úgy tűnik, az amerikai elitintézmények egykori diákjainak még most sincs problémájuk az álláskereséssel. Milyen fizetésre számíthatnak azok, akik ezeken az egyetemeken tanulnak?
A világ 10 legjobb állása, amelyekkel milliókat lehet keresni
Gondnok egy ausztráliai szigeten, hálózsák- és rágógumi-tesztelő, vásárlási tanácsadó – néhány garantáltan stresszmentes munkakör, amelyekkel milliókat lehet keresni. Az elmúlt évek álomállásai közül szemezgettünk.
Milyen fizetésekre számíthatnak a pályakezdők Budapesten és vidéken?
A 25 és 34 év közöttiek havi átlagjövedelme a legmagasabb, 246 ezer forint, a legkisebb fizetést a Békés megyei 17-24 év közöttiek viszik haza - közölte a Workania által működtetett www.fizetesek.hu egy internetes bérfelmérés alapján.
Tízből nyolc cég szívesen alkalmaz frissdiplomásokat
A vállalatok 88 százaléka foglalkoztat frissdiplomást, a cégek 93 százaléka a végzettségének megfelelő munkakörbe veszi fel a fiatal szakembereket, akiktől elsősorban szakmai ismereteket és magabiztos nyelvtudást várnak el.
Ezért érdemes diplomát szerezni: csökkent a pályakezdő munkanélküliek száma
Tovább csökkent a pályakezdő munkanélküliek száma novemberben az előző hónaphoz képest, és éves összevetésben is kedvezőbb képet mutatnak a számok. A munkaügyi központok adatai szerint valamivel több mint 53 ezer fiatal keresett munkát novemberben.
Ilyen a tökéletes pályakezdő a hr-esek szerint
A HR szakemberek 68 százaléka véli úgy, hogy az egyetem befejezését követően azonnal hasznosítható tudással kell rendelkezniük a friss diplomásoknak - derül ki a berlini székhelyű Trendence Intézet Campus 360 nevet viselő kutatásából, melyben húsz ország HR szakembereinek válaszai alapján adják meg az ideális diplomás ismérveit. A Magyarországon először publikált adatok szerint a toborzók ötöde tartja fontosnak a diploma érdemjegyét, az pedig, hogy a pályázó melyik felsőoktatási intézményben tanult, tíz toborzó közül három számára fontos csupán.
Nagy bajban vannak a végzős egyetemisták: nem találnak állást a brit fiatalok
Tizenhét éves csúcsot döntött a frissdiplomás munkanélküliek száma Nagy-Britanniában – a hallgatói szervezetek szerint éppen ezért érdemes lenne újra átgondolni a felsőoktatási tandíjak emelésének tervét.
Pályakezdő katonák és rendőrök: kényelmes menet?
Ha elvégzik az iskolát és lediplomáznak, automatikusan állományba kerülnek. A Rendőrtiszti Főiskoláról hadnagyként (kitűnő bizonyítvánnyal főhadnagyként) jönnek ki, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemet elhagyó katonák pedig hadnagyi rendfokozattal kezdhetik meg honvédségi szolgálatukat. Karrier útjuk és megélhetésük biztosabbnak tűnik, mint más területeken végzett friss diplomás társaiké. De milyen elvárásoknak kell ezért cserébe megfelelniük?
A legjobb 30 cég listája pályakezdőknek
Melyek azok a vállalatok, intézmények, amelyek a leginkább támogatják a tehetséges, fiatal, friss diplomások karrierjét? A Figyelő március 25-én megjelenő számában publikálásra kerülő KarrierStart TOP 30 alapját képező kutatásban, több mint 36.000 pályakezdő és tapasztalt munkavállaló mondta el véleményét 200 hazai vállalatról, hasonlította össze a résztvevőket konkrét munkahelyválasztási szempontok alapján.
Az Audi a legvonzóbb vállalat a műszaki és közgazdász hallgatók körében
Átadták a Legvonzóbb Vállalat díjat március 5-én. A 16. alkalommal átadott díj alapjául szolgáló kutatásban több mint 4700 közgazdász és műszaki hallgató vett részt, összesen 15 felsőoktatási intézményből. A tíz legvonzóbb vállalat névsorán túl a felmérés eredményéből többek között az is kiderül, hogy a pályakezdő műszaki hallgatók nettó kezdő fizetési elvárásai a 156 és 189 ezer forint között mozognak, míg a közgazdász hallgatók 138 és 177 ezer forint minimális nettó fizetésért is elhelyezkednének, de a fizetés szempontja csak az ötödik, illetve a hetedik helyen áll. A díjat mindkét hallgatói csoport körében az Audi Hungaria Motor Kft. kapta.