A home office és a munka-magánélet egyensúlya az egyik legfontosabb számukra a leendő munkahelyükön.
Tehetséggondozás, nemzetközi projektekben és kutatásokban való részvétel, szakmai gyakorlat valós vállalati környezetben - ezeket várnák a felsőoktatástól a Z generációs fiatalok a Bosch és a Richter közös kutatása szerint.
"A Z generációsok szemében a felsőoktatásban az innovatív szemlélet kulcsa leginkább a tehetséggondozás lehet (40%), valamint az, hogy már a főiskolai, egyetemi évek alatt be lehessen kerülni nemzetközi projektekbe (40%) és kutatásokba (36%). Kiemelt fontosságú az is, hogy a szakmai gyakorlatokat valós vállalati környezetben lehessen elvégezni (37%)" - írják.
A kutatásból az is kiderült, mit vár a Z generáció a leendő munkahelyüktől. A válaszaik szerint számukra azok a cégek a legvonzóbbak, amik
- támogatják az alkotói szabadságot és az ötletek megvalósítását (48%),
- van lehetőség a szakmai fejlődésre és az előmenetelre (46%),
- segítik a pályakezdő fiatalok elhelyezkedését (44%).
Nagyon fontos szempont ugyanakkor a rugalmasság, a home office lehetősége és a munka-magánélet egyensúlya is (44%), továbbá hogy modern technológiákat alkalmazzanak (37%) és modern, esztétikus legyen a munkakörnyezetük (37%).
"Az adatokból jól látszik, hogy a fiatalok munkavállalói szemléletében egyértelműen a személyes és emberi tényezők a legfontosabbak, amelyek még olyan szempontokat is háttérbe szorítanak, mint a mesterséges intelligencia (24%) vagy robotikai megoldások (14%) alkalmazása a jövő munkahelyein" - írják.