Nyelvtanulás játékosan? Ezzel az appal ingyenesen tanulhattok angolul

Gyakran szoktátok online játékokkal elütni a szabadidőtöket? Ha ezzel próbáljátok, nem csak szórakozhattok, hanem tanulhattok is.

  • Eduline

A Semantris egy olyan játék, amiben alapvetően a tetrisz szabályai érvényesek, azaz különböző méretű és formájú blokkok esnek a képernyőre, azonban van a dologban egy csavar. Minden blokk színes, és majdnem minden blokkban egy angol szó van.

Hogyan működik?

A feladat az, hogy próbáljatok egy olyan szót találni, amelyet szerintünk a mesterséges intelligencia ezzel a szóval összeköt (pl. ha kitten a megadott szó, akkor lehet helyes a cat, az animal, vagy akár a small szó is).

research.google.com

Akár egy közös gyakorlás része is lehet a játékos feladat. A játékot itt próbálhatjátok ki.

Ha már nehezen veszitek rá magatokat, hogy tankönyvből tanuljatok vagy egy szótárfüzet felett görnyedjetek, akkor választhatjátok a nyelvtanulás interaktívabb formáját, nézelődjetek a hasznos appok között. Most négy olyat ajánlunk, amivel nyelvtant gyakorolhattok és a szókincseteket is fejleszthetitek.

Appajánló: 4 alkalmazás, ha felpörgetnétek az angol és német nyelvtanulást

Ha már nehezen veszitek rá magatokat, hogy tankönyvből tanuljatok vagy egy szótárfüzet felett görnyedjetek, akkor választhatjátok a nyelvtanulás interaktívabb formáját, nézelődjetek a hasznos appok között. Most négy olyat ajánlunk, amivel nyelvtant gyakorolhattok és a szókincseteket is fejleszthetitek.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

Elsőként tette közzé a dolgozók bérsávjait a Corvinus: ennyit keresnek az oktatók és kutatók

A Corvinuson egy tanársegéd havi bruttó 600-900 ezer forintot, egy egyetemi tanár pedig akár 2,1 millió forintot is kereshet. A vezetői fizetések ennél is magasabbak: a rektor alapbére jelenleg közel 5,8 millió forint. Az intézmény szerint a cél az átláthatóbb bérezés és a bértranszparencia erősítése, miközben a lépéssel a hazai felsőoktatásban is úttörő szerepet vállalnak.

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.

A PSZ szerint a NOKS-dolgozóknak beígért 25 százalékos béremelés kompromisszumos megoldás, de jó első lépés

A nevelést, oktatást közvetlenül segítő dolgozók közül sokak nettó fizetése még mindig „kettessel kezdődik” – mondta Tóth Tünde, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a szervezet tanévzáró sajtótájékoztatóján. A PSZ elfogadná, hogy július 1-jétől megvalósuljon a korábban ígért 25 százalékos béremelés, de szerintük ez csak szükséges, nem elégséges lépés lenne.

Nemcsak a pedagógusok sztrájkjogát, hanem az iskolák autonómiáját is visszaállítaná a kormány – társadalmi egyeztetésen az új törvényjavaslat

A benyújtott törvényjavaslat célja a tankerületi fenntartású intézmények szakmai önállóságának növelése, az igazgatók jogköreinek bővítése, illetve a pedagógusok és más köznevelésben dolgozók kollektív jogainak helyreállítása. A javaslatok több olyan szabályt is módosítanának vagy hatályon kívül helyeznének, amelyeket a szakmai szervezetek évek óta napirenden tartanak.