Már lehet jelentkezni a kormány idei nyári diákmunkaprogramjára

Elindult a jelentkezés a Nyári diákmunka 2026 programra. A 16–25 év közötti nappali tagozatos diákok és hallgatók július és augusztus között vállalhatnak munkát a programban, amelyhez a munkáltatók akár közel 280 ezer forintos támogatást is igényelhetnek.

A szociális és családügyi miniszter Facebookon osztotta meg, hogy meghirdetik a Nyári diákmunka 2026 programot, amelynek célja, hogy a fiatalok már tanulmányaik alatt munkatapasztalatot szerezzenek, valamint saját jövedelemhez jussanak a nyári szünetben.

A program keretében a munkáltatók bértámogatást igényelhetnek a nyáron foglalkoztatott diákok után. Szakképzettséget igénylő munkakörök esetében a támogatás összege fejenként legfeljebb 279 900 forint lehet, míg szakképzettséget nem igénylő munkakörök esetében legfeljebb 242 100 forint támogatás járhat.

A támogatást többféle szervezet is igénybe veheti. A programban részt vehetnek a területi és települési önkormányzatok, az önkormányzati alapfeladatokat ellátó intézményeik, az egyházi jogi személyek, valamint a mezőgazdaság, a turizmus és vendéglátás, illetve az erdőgazdálkodás területén működő vállalkozások. A cél, hogy ezek a szervezetek a nyári hónapokban megnövekedő munkaerőigényüket részben diákok foglalkoztatásával tudják kielégíteni.

A programba azok a fiatalok jelentkezhetnek, akik:

  • 16 és 25 év közöttiek,
  • nappali tagozatos tanulói vagy hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek,
  • szolgáltatást kérőként regisztrálnak a járási (fővárosi kerületi) hivatalnál,
  • nem állnak munkaviszonyban, és nincs vállalkozói jogviszonyuk.

A diákok június 17-től regisztrálhatnak a programra. A munkáltatók a támogatási kérelmeiket a székhelyük, telephelyük vagy a munkavégzés helye szerint illetékes járási, illetve fővárosi kerületi hivatalnál nyújthatják be. A támogatás a 2026. július 1. és augusztus 31. között kezdődő és befejeződő, határozott idejű foglalkoztatásokra vehető igénybe.

A részletes feltételekről a támogatási hirdetményből, illetve a járási és fővárosi kerületi hivatalok foglalkoztatási osztályain lehet tájékozódni.

Milyen diákmunkák fizetnek a legjobban, és mennyit lehet félretenni egy nyár alatt?

A nyári szünet sok diáknak nemcsak a pihenésről szól, hanem a pénzkeresetről is. Az elmúlt években jelentősen emelkedtek a diákmunkák órabérei, így ma már akár több százezer forintot is össze lehet gyűjteni egyetlen nyár alatt. De mely munkák fizetnek a legjobban, milyen szabályok vonatkoznak a diák munkavállalókra, és hogyan segíthet egy nyári állás abban, hogy később könnyebb legyen elhelyezkedni?

Hozzászólások

„A naplemente és a csillagos égbolt is lefordítható a fizika nyelvére” – így szeretteti meg diákjaival a természettudományokat a fizika-kémia-biológia tanár

Piros pontokkal, újraírható dolgozatokkal és jól időzített dicséretekkel igyekszik megszerettetni a természettudományokat diákjaival Galyó Tünde. A biológia-kémia szakos pedagógust néhány éve váratlanul kérték fel fizikatanárnak, ő pedig a feladatot nemcsak elvállalta, hanem munka mellett fizikatanári diplomát is szerzett. Szerinte a fizikát, a kémiát és a biológiát nem bemagolni kell, hanem felfedezni – és ehhez sokszor előbb a diákok önbizalmát kell felépíteni, mint a tantárgyi tudását.

Rubovszky Rita: „A végén egészen biztosan nem kapnak több pénzt az egyházi iskolák”

Nem az állami és egyházi iskolák szembeállítása, hanem az oktatási rendszer valódi problémáinak kezelése kell, hogy meghatározza a következő évek oktatáspolitikáját – erről beszélt Rubovszky Rita, aki szerint a társadalmi leszakadás, a gyerekek megváltozott igényei, a pedagógusok túlterheltsége és a finanszírozási rendszer finomhangolása fontosabb kérdések, mint az ideológiai viták.

„Nem válhatnak bűnbakká az SNI-s és BTMN-es gyerekek” – utcára vonulnak az integrált oktatás feltételeiért az érintett szülők

Június 19-én, pénteken országos demonstrációt tartanak Budapesten az integrált oktatás feltételeinek biztosításáért. A szervezők szerint a magyar közoktatás jelenleg nem képes megfelelő támogatást nyújtani sem a sajátos nevelési igényű (SNI), sem a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel (BTMN) élő gyerekeknek, miközben a problémák következményeit a diákok, a szülők és a pedagógusok viselik.

Többször ütötte gyomorszájon diákját az esztergomi ferences iskola prefektusa, a szülők szerint rendszeresek a megalázó büntetések az intézményben

Saját bevallása szerint is elvesztette az önuralmát az esztergomi Szent Antal Ferences Gimnázium és Kollégium egyik prefektusa, amikor egy diák fegyelmezése közben a zuhanyzóba vonszolta a fiút, majd többször gyomorszájon ütötte. A Telex cikke az eset nyomán arról is írt, hogy az intézményben a pedagógiai eszköztár része a megalázó büntetés.