szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Változtak az iskolai járványügyi szabályok, folytatódott a tanárok tiltakozása - a hét oktatási híreiből szemezgettünk.

Az általános iskolákban legalább 20, a gimnáziumokban 18 fok lehet

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szombati kormányinfón beszélt arról, hogy az általános iskolákban legalább 20 fokos hőmérséklet lesz idén télen, a gimnáziumokban viszont alacsonyabb, 18 fokos. Cikkünket itt olvashatjátok el.

Folytatódott a tanárok tiltakozása

A héten több iskolában kezdtek polgári engedetlenségi akcióba, máshol szolidaritási megmozdulásokat szerveztek. Péntek reggel például Budapesten, a Móricz Zsigmond körtéren tartottak flashmobot a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium tanárai, így tiltakoztak a fenyegetések, a szakmai egyeztetés hiánya, a diákok leterheltsége, a siralmas bérek, a döntéshozók cinikus megnyilvánulásai ellen. Cikkünket itt találjátok.

Változtak az iskolai járványügyi szabályok

Az általános és középiskolák igazgatói erről a héten kaptak levelet a járási hivataloktól. A legfontosabb változás, hogy a koronavírus-fertőzöttek tünetmentes kontaktjainak nem kell karanténba vonulniuk – akár oltottak, akár nem –, viszont öt napig maszkot kell viselniük. A részleteket itt találjátok.

Rezsicsökkentő ötletekkel rukkolnak elő a külföldi iskolák (is)

Az emelkedő rezsiköltségek előhozták a kreativitást az iskolaigazgatókból. Van, ahol a három- vagy négynapos iskolahét bevezetése, máshol a szombati munkanapok törlése került elő ötletként. Van olyan szlovákiai iskolaigazgató, aki szerint egész egyszerűen a téli hónapokra kellene átütemezni a nyári szünetet. Cikkünket itt olvashatjátok el.

Távozik a Corvinus kommunikáció tanszékének két oktatója

Távozik a Budapesti Corvinus Egyetemről a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék vezetője, Veszelszki Ágnes, valamint Aczél Petra professzor. Az Eduline-nak nyilatkozó hallgatók azt mondták, pénteken tudták meg, hogy a tanszék két népszerű oktatója nem tanít tovább az egyetemen. Erről itt írtunk.

Milyen lesz a felvételi 2023-ban?

2024-től teljesen átalakul a felsőoktatási felvételi rendszere, de az emelt szintű érettségi már jövőre sem lesz kötelező minden szakon. Emellett központi minimumponthatárt – ez eddig alap- és osztatlan szakokon 280 pont volt – sem határoznak meg, erről is az egyetemek dönthetnek. A részleteket itt találjátok.