Hamarosan kezdődik a tanév, sok helyen azonban még nem is ismerik a diákok leendő tanáraikat. Augusztus közepén például még mindig több száz általános iskolába keresnek tanítót. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Hamarosan kezdődik az iskola
A közszféra állásportálján, a Közigálláson még mindig több mint hétszáz betöltetlen tanítói állást lehet találni. Sok általános iskola több hirdetést is feladott, máshol egy hirdetésen belül keresnek matematika, angol, ének, informatika, rajz vagy technika szakos tanárokat is. Van, ahol a harmadikosok tanítója hiányzik, míg számos intézmény olyan munkatársakat keres, akik a napközit felügyelnék.
A helyzet több szempontból is nehéz: az általános iskolákban már júniusban elkezdték a következő tanév tervezését, most már az órarendeket állítanák össze, így ahol nincs elegendő tanár, tanító, komoly gonddal szembesülnek az iskolaigazgatók. A teljes cikket a témában itt olvashatjátok.
Orbán Viktor az egyetemeken is kötelezővé tenné a testnevelést
A modellváltó egyetemek csak akkor kapnának támogatást, ha bevezetik a testnevelés órákat – mondta a miniszterelnök.
Ezekben a középiskolákban szerveznek ősszel érettségit - itt a lista
Rengeteg iskola kísérletezik világszerte a négynapos munkahéttel a tanár- és a pénzhiány miatt
Világszerte kísérleteznek a négynapos munkahéttel, több vállalatnál már évek óta bevált gyakorlat, hogy a péntek szünnap. Vajon a négynapos rendszer az iskolákban is működne? Az Egyesült Államokban már több mint 1600 intézmény kísérletezik a rövidített tanítási héttel - elsősorban nem szakmai megfontolásból, hanem a tanárhiány vagy éppen anyagi problémák miatt. A tapasztalatok vegyesek.
Heti öt tesi, négy matek, hét magyar: íme, az alsósok idei órarendje
Tanévkezdés külföldön és itthon: így készülnek a szeptemberre az iskolák
Egyre több ország dönt a szigorítások mellett, így igyekeznek a legbiztonságosabbá tenni a szeptemberi tanévkezdést. Itt vannak a részletek.
Komplett osztályok mennek el ősztől az SZFE-ről
Minden olyan hallgató elmegy a Színház- és Filmművészeti Egyetemről, aki 2019-ben valamelyik filmes osztályban kezdett.
Felsőoktatási körkép: siralmasak az állapotok, megalázó a bérezés
Mély a szakadék a Mathias Corvinus Collegium külföldi vendégoktatóinak és a magyar egyetemi oktatók bérezése között. A probléma nem az, hogy a vendégoktatók keresnek túl sokat, inkább a magyar oktatók szeretnék ehhez az összeghez igazítani saját fizetésüket.
Hét dolog, ami megváltozik, miután elkezditek az egyetemet
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|