A Civil Közoktatási Platform nyilvános szakmai beszélgetésre hívja Hajnal Gabriellát, a NAT megújulásáért felelős megbízott miniszteri biztost.
Kedvező fogadtatásra számítanak, hiszen Hajnal Gabriella 2017-ig nemcsak részt vett a sztrájktárgyalásokban a VOSZ elnökeként, hanem szervezte is a tanártüntetéseket, amelyek többek között a szakmai egyeztetés hiányát kérték számon a kormányzaton - írják közleményükben.
A héten küldött levelükre még nem kaptak választ. De kiemelik benne, hogy számos hiteles, nagymúltú szakmai szervezet fogalmazott meg kritikát, csakúgy, mint neves szakemberek, tudóscsoportok különböző szakterületekről – köztük az MTA teljes Nyelv-és irodalomtudományok osztálya és valamennyi állami egyetem magyar irodalom tanszéke -, illetve iskolák tantestületi közösségei (eddig 80 iskolából).
Hozzáteszik: a NAT tartalma, szellemisége, erőltetett ütemű bevezetése elleni tiltakozásban részt vesznek szülők, és véleményt nyilvánítanak diákok is. Véleményét nevének vállalásával nyomatékosította több ezer tanár és többszáz szakmai szereplő, a társadalmi elégedetlenséget a tiltakozó petíciókat aláíró mintegy 30 ezer ember jelzi.
"Mindezek ellenére a NAT megjelenése óta eltelt egy hónapban érdemi válaszokat nem kaptunk, valótlan állításokat, politikai vádaskodásokat annál inkább"
- írják. A Civil Közoktatási Platform felkéri Hajnal Gabriellát, a NAT megújításáért felelős miniszteri biztost a jelenleg már igen nagy érdeklődésre számot tartó Nemzeti Alaptantervvel kapcsolatban felvetődött problémák, dilemmák érdemi, szakmai, sajtónyilvános megbeszélésére.
Alacsony bérek, tanárhiány, óraterhek és több mint 1500 egyházi iskolákban tanító pedagógus írta alá azt az állásfoglalást, mely a komoly oktatási problémára hívja fel a figyelmet.
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.
|