Négy kérdés, amire minden felvételizőnek tudnia kell a választ: matekteszt estére
A következő feladatot a nyolcadikosok kapták a hétvégi középiskolai felvételi matekfeladatsorában. Lássuk, nektek beletörik-e a bicskátok.
A következő feladatot a nyolcadikosok kapták a hétvégi középiskolai felvételi matekfeladatsorában. Lássuk, nektek beletörik-e a bicskátok.
A cikkben olyan képeket találtok, melyek azt mutatják meg, hogy melyik nyelvet beszélik második nyelvként a világ országaiban.
Az országban kedden megkezdődött a tantermi oktatás az általános iskolák első három osztályában és az óvodák is kinyithattak.
A legtöbben már fellélegezhetnek és rápihenhetnek a következő félévre, de a többieknek sincs már sok hátra, hiszen a héten szinte mindenhol véget ér a vizsgaidőszak. Így az utolsó megmérettetésekhez közeledve titeket kérdeztünk az online vizsgákkal kapcsolatos véleményeitekről, tapasztalataitokról.
Nagyon vártuk a második félévet annak reményében, hogy akkor talán már visszaállhat pár dolog a normál kerékvágásba és esetleg kinyitnak az iskolák, egyetemek, de úgy néz ki, hogy erre még várnunk kell egy kicsit. Megnéztük, mi a helyzet a külföldi egyetemeken és iskolákban.
Január 25-én, hétfőn megjelentek a keresztféléves felvételi ponthatárai. Kiderült, kik kezdhetik meg a felsőfokú tanulmányaikat februártól. Mutatjuk, hány pontot kellett elérni a legnépszerűbb mesterszakokon, alapszakokon és felsőoktatási szakképzéseken.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a 21 Kutatóközpont közös felmérést készített a tanárok és a köznevelésben dolgozók helyzetével kapcsolatban, illetve vizsgálták, hogyan érintette a koronavírus-járvány a pedagógusokat.
Az érettségi előtt álló diákok több mint 80%-a tart attól, hogy a digitális munkarendben nem tudnak megfelelően felkészülni a tavaszi az érettségire - derül ki egy friss felmérésből.
A hallgatók továbbra sem kaptak tájékoztatást arról, az új vezetőség tervei szerint hol fognak élni február 1-től, ha a Vas utcai épületbe nem mehetnek vissza.
Az Akadémiai Dolgozók Fóruma is tiltakozik az egyetemek alapítványi fenntartásba kényszerítése ellen, és mindent megtesznek az ehhez köthető visszaélések feltárásáért is.
Önmagában a fenntartóváltás biztosan nem eredményez majd jelentős javulást az egyetemek rangsorhelyezésében - mondja a magyar felsőoktatás külföldi megítéléséről Fábri György egyetemi docens, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoportjának vezetője, akit a modellváltó egyetemek és a nemzetközi rangsorszereplések kapcsolatáról is kérdeztünk.