Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Akkor is be kellett volna fizetni a 4500 forintos díjat, ha egyáltalán nem jár a hallgató sportfoglalkozásra. Ki is verte a biztosítékot.
A Debreceni Egyetemi Hallgatói Önkormányzat javasolta az egyetem bevételének növelése érdekében, hogy minden nappali tagozatos hallgató legyen automatikusan tagja egy egyetemi sportkörnek. A szeptember 30-i döntésről csak az utolsó pillanatban tájékoztatták a hallgatókat, ráadásul az üzenetben az is szerepelt, hogy ennek az automatikus tagságnak a díja 4500 forint - írja az Átlátszó Oktatás.
Ennek kapcsán sok hallgatóban felsejlik az örök Woody Allen klasszikus:
"Sohasem lennék egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagjának."
Rövidesen tiltakozó hangvételű üzenetek jelentek meg az egyetemi fórumokon és közösségi oldalakon, számonkérve, hogy azoknak ugyan miért is kellene fizetni, akik nem veszik igénybe a sportlétesítmények szolgáltatásait. Egyeztetésre hívták a Szenátus tagjait - akik nem jelentek meg -, valamint alacsonyabb fórumokon a HÖK felé is jelezték panaszukat. Rövid időn belül 1600 fősre duzzadt a díj bevezetése ellen tiltakozók száma.
A szerveződő tiltakozás hatására inkább visszavonulót fújtak. Mivel csak október végén lesz szenátusi ülés, így addig felfüggesztik a díj kivetését a hallgatók felé. A képviseleti rendszerről árulkodik, hogy "az egyetemi vezetőknek és dolgozóknak, köztük a Szenátus tagjainak, a sportköri tagság továbbra is opcionális maradt."
A szegedi bölcsészkar szigorított az előadások látogatásának feltételein, az órák felére be kellene járni. A hallgatói önkormányzat szerint szabálytalan a döntés, így utcára is vonulnának. A Szegedi Tudományegyetem Hallgatói Önkormányzat elutasítóan reagált arra, hogy a jövőben a bölcsészkar diákjai legfeljebb hat órát hagyhatnak ki az egyetemi előadásokból (ez a félév felét jelenti).