Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az elmúlt szűk két évben számos egyetemről kiszorult a szabad véleménynyilvánítás, így akarták elkerülni, hogy egymást megbántsák az emberek. Az amerikai elnök szerint viszont inkább a nyílt vitát kell támogatni.
Ne állítsatok le embereket, mert olyat mondanak, amivel nem értetek egyet!
- mondta Barack Obama a washingtoni Howard Egyetemen. Az elnök szerint ezt akkor se tegyék, ha nevetségesnek vagy túl támadónak is érzik a másik fél által elmondottakat. Ha a másik fél érvel, inkább tanuljanak belőle, ha tévedéseket hallanának, akkor győzzék meg őket a "gondolatok csatamezején" - írja a deadstate.com.
Az Egyesült Államokban elterjedt az úgynevezett "safe space", azaz biztonságos tér mozgalma. Sokszor a faji megkülönböztetés ellen használták válaszként, egyszerűen ignorálva a támadóan ható szavakat, de kiterjedt a szexuális irányultság, illetve az érzelmek és az érzékenyek védelmére is. Hogy ez mégis miért probléma? Érdemi vitákat is megakadályozott a mozgalom, pusztán azért, mert sokan úgy érezték, hogy a kritikákkal személyesen őket, illetve közösségüket bántják, ezért gyűlöletkeltőnek bélyegeztek meg kritikusokat, ignorálva minden vitát vagy párbeszédet. Lényegében egy burkot teremtettek maguk köré, amin belül senki érzelmeit nem érheti bántódás.
Hogy ez mennyire tarthatatlan, valamint a valóságtól mennyire zárja el az embereket, a South Park szentelt egy teljes epizódot:
Az amerikaiak azonban a szólásszabadság kultúráját rendkívül fontosnak tartják, emiatt olyan szervezetek is működhetnek legálisan az országban, mint a szélsőségesen rasszista Klu Lux Klan, vagy neonáci szervezetek - természetesen csak addig, míg nem kerül sor gyűlölet bűncselekményre.