szerző:
Gál Luca
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Himnusz alatt piros, fehér, zöld színekkel kivilágított MVM Dome és miniszteri beszéd a magyar felsőoktatás kiválóságáról a Semmelweis Egyetem diplomaosztóján - de az after bulin a tömeg már a Carson Coma dalának „ki fogod sípolni, hogy Orbán Viktor” szövegét kiabálta.

A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karának diplomaosztója idén látványosra sikerült, hiszen a röpke öt órás ceremóniát az MVM Dome-ban rendezték meg. A díszvendégek között volt Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus, valamint Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter is, aki beszédében a magyar felsőoktatás kiválóságát méltatta, és kijelentette: a rendszert kizárólag az „ellenérdekeltek” támadják.

A frissen felavatott orvosoknak azonban az ünnepséggel nem ért véget a nap. A diplomaosztót követő hivatalos afteren, amit szintén az MVM Dome-ban tartottak, a Carson Coma lépett fel, és – nem meglepő módon – nem fogták vissza magukat.

A kormánykritikus dalszövegeiről is ismert zenekar fergeteges koncertet adott. Eljátszotta például a Pók című számát, amely az LMBTQ-közösség melletti kiállásról szól, valamint a Daddy said no-t, amely többek között a melegellenes törvény miatti könyvfóliázás kapcsán fogalmaz meg kritikát.

A koncerten két szám között még a „mocskos fidesz” skandálást is lehetett hallani a tömegben. A banda talán egyik legismertebb, a Feldobom a követ című dalánál pedig együtt kiabálták az after résztvevői az ismert szöveget: „Utcai harcos orcán fintor, ki fogod sípolni, hogy Orbán Viktor?„

Nemrég a Szegedi Tudományegyetem orvosavatója is emlékezetesre sikerült, miután az egyik végzős beszédében a magyar egészségügy válságos állapotáról beszélt: