„A Budapesti Corvinus Egyetem 5,3 milliárd forint állami támogatást kap 2013-ban, ezen felül csaknem 6 milliárd...
„A Budapesti Corvinus Egyetem 5,3 milliárd forint állami támogatást kap 2013-ban, ezen felül csaknem 6 milliárd forint bevételre számít tervezett költségvetése alapján. Az intézmény felelőssége, hogy ezt az összeget racionálisan használja fel, ebből biztosítsa a bérek kifizetését, a képzések megszervezését és működtesse az infrastruktúrát, melynek része a liftek működőképességének biztosítása is” – így reagált az Emberi Erőforrások Minisztériuma arra, hogy a Corvinuson anyagi nehézségek miatt le kellett állítani a liftek működését.
Ahogy arról hétfőn beszámoltunk, az intézmény gazdasági főigazgatója körlevélben értesítette erről a hallgatókat és oktatókat, hozzátéve: az egyetem fizetési nehézségei miatt a liftek üzemeltetési feltételei jelenleg nem biztosíthatóak maradéktalanul.
Az erőforrás-minisztérium szerint a normatív költségvetési támogatás országos csökkenése mögött a hallgatói létszám jelentős csökkenése áll. „A sajtóban csak ezen költségvetési támogatás csökkenéséről szoktak beszélni, a valóság azonban az, hogy a felsőoktatási intézmények teljes költségvetése évről évre növekszik. Az egyetemek és főiskolák ugyanis nem csupán a mindenkori éves költségvetési törvény alapján kapnak támogatást, hanem különböző hazai és EU-s pályázati forrásokból is” – írják.
„A kormány 2012. decemberi határozatában arra vállalt kötelezettséget, hogy az új felvételi eljárásból fakadó többletlétszám után járó többletköltségeket biztosítja az intézmények számára. Mivel feltételezhetően a BCE esetén is nőni fog az előzetesen tervezetthez képest a magyar állami ösztöndíjas hallgatók száma, ezt a többletforrást a kormány a BCE számára is biztosítani fogja” – zárul a közlemény.