Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
2012-re csökkenteni szeretnék a „túlszaporodott szakok és a túlszaporodott képzési helyek” számát, de a következő felvételi eljárásban már a „keretszámokban is tükröződni fog az átalakítás” – mondta Hoffmann Rózsa a Hír TV Kontraszt című műsorában. Az oktatási államtitkár szerint Pokorni Zoltán „szereptévesztése” megzavarja a közvéleményt, és akadályozza a szakmai munkát.
„Kezdettől fogva nem fogadtam örömmel azokat a megnyilvánulásokat, amelyeket jobb lett volna házon belül, pártszövetségen belül elintézni (…) az volna illendő, hogy egymás között vitassuk meg a szakmai kérdéseket, itt sajnos nem ez történik október óta” – mondta Hoffmann Rózsa a köz- és felsőoktatási koncepció első változatának bemutatása óta Pokorni Zoltánnal folytatott vitáról. „Ennek az okát nem tudom, de az eredményt látjuk: megzavarja a közvéleményt, sokszor akadályozza a munkánkat” – tette hozzá.
Az utólagos tandíj bevezetésének ötletéről – amelyről szintén Pokorni Zoltán beszélt múlt héten a TV2 Mokka című műsorában – azt mondta, bár valóban jelentős a különbség a felvett és a végzett hallgatók száma között, ezen az arányon nem büntetésekkel szeretnének javítani. „A lemorzsolódó hallgatók nem fognak diplomás álláshoz jutni, alacsonyabb lesz a fizetésük, ezért nem tudják majd kifizetni az utólagos tandíjat” – magyarázta.
Az oktatási államtitkár a Széll Kálmán-tervben szereplő 88 milliárdos felsőoktatási kivonással kapcsolatban úgy nyilatkozott: bízik abban, hogy nem kell ekkora összeget elvonni erről a területről. „Ha a jelenlegi 53 ezerről néhány éven belül 40 ezerre tudnánk csökkenteni az államilag finanszírozott keretszámot, az már haladás lenne” – mondta az államtitkár, aki szerint 2012-re csökkenteni tudják majd a „túlszaporodott” szakok és képzési helyek számát, és addigra a keretszámok is változhatnak. „Az elmúlt években mennyiségi növekedés volt a felsőoktatásban, kis túlzással mindenkit felvettek, aki írni-olvasni tudott” – tette hozzá.
A sajtóhírek szerint a Budapesti Corvinus Egyetem, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem összeolvadásávól létrejövő József Nádor Egyetemről azt mondta, ilyen intézményt nem ismer a magyar felsőoktatás, a Corvinus sorsa pedig többféleképpen alakulhat, mindössze azt nevezte biztos pontnak, hogy közgazdászképzésre szükség van, "és ez ott fog a Szabadság híd lábánál történni, mert ott van hagyománya". Azt nem fejtette ki bővebben, hogy a Szabadság híd pesti vagy budai oldalán lévő egyetemre gondol-e.