Magyar mérnökhallgatók is részt vesznek a Canon irodai berendezéseinek fejlesztésében, a japán cég leányvállalata a...
Magyar mérnökhallgatók is részt vesznek a Canon irodai berendezéseinek fejlesztésében, a japán cég leányvállalata a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatóit vonta be a DEMOLA fejlesztési projektbe, egy újszerű felsőoktatási programba, amely egyszerre ötvözi a technológiai és tudástranszfer irodák, valamint az inkubátorprogramok előnyeit.
A finnországi Tamperéből 2008-ban indult programban olyan hallgatói csapatok dolgoznak, amelyek tagjai a felsőoktatás különböző területeiről érkeznek. Ezek a „mini vállalkozások” a piacról érkező, „éles” projektkoncepciókon, fejlesztési feladatokon dolgoznak, és a partnercéggel közösen dolgozzák ki a megoldásokat.
A felsőoktatás az egész világon és Magyarországon is átalakuláson megy át. Arról van szó, hogy a kutatási eredmények egyre gyorsabban kerülnek át a gyakorlati életbe, az ötletek jelentős része jellemzően fiatal fejekben születik meg, és ezek az ötletek alakítják a technológiai jövőképet – mondta Vajta László, a BME dékánja.