szerző:
Kurucz Tünde
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Már csak néhány nap és kihirdetik az idei ponthatárok. Mutatjuk, hogy tavaly hány pont kellett az állami ösztöndíjas, nappali tagozatos gazdálkodási és menedzsment alapszakhoz.

Az alap- és osztatlan szakon, mesterszakon július 24-én húzzák meg a ponthatárokat, amiket az alábbi tényezők határoznak meg:
  • a szakos kapacitás (vagyis hogy maximum hány elsőéves hallgató kezdheti el a képzést szeptemberben),
  • a jelentkezők száma
  • a jelentkezők pontszáma.

Mivel a szakos kapacitást idén nem közölte az Oktatási Hivatal, és a jelentkezők összes száma helyett is csak az elsőhelyes jelentkezők illetve az összes jelentkezések száma nyilvános.

Intézményi pontok számítása 2024

A helyzetet bonyolítja, hogy idén a pontszámítás is változik, az egyetemek például az intézményi pontok kapcsán is maguk döntenek. Ezek után elég nehéz előre megjósolni, hogyan alakulnak a ponthatárok.

2024-ben felvételiztek? Itt kiszámolhatjátok a pontjaitokat

Ha szeretnétek biztosra menni, már feltöltöttetek minden fontos dokumentumot, és szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.

Számolgatnátok? Itt megnézhetitek, milyen adatokat kell megadnotok, melyik pontszámítással jártok jobban, és hogyan működik a kalkulátor. A 2023-as felvételi összes ponthatárát itt tudjátok megnézni.Július 24-én 20 órakor pedig jövünk az idei ponthatárokkal.

Mindenesetre annyi biztos, hogy az idei felvételin első helyen, 6801-en legtöbben a gazdálkodási és menedzsment alapszakot választották. Tavaly ennél az alapszaknál a legmagasabb ponthatár a  Corvinuson volt: ezen az egyetemen a magyar nyelvű, állami ösztöndíjas nappali tagozatra 456 pont kellett.

A második legtöbb pont (421) az ELTE GTK-n kellett a felvételhez. A harmadik legmagasabb ponthatár pedig az ELTE szombathelyi kampuszán volt, ahol a magyar nyelvű gazdálkodási és menedzsment szakra a bekerüléshez 418 pontot kellett elérni. Összességében elmondható, hogy a népszerűbb, nagyobb egyetemeken ezen a szakon 400 pont felett húzták meg a ponthatárt.

A legkevesebb ponttal állami ösztöndíjas, magyar nyelvű, nappali tagozatos gazdálkodási és menedzsment képzésre a Gábor Dénes Főiskolán lehetett bekerülni, hiszen a bejutáshoz 162 pont is elég volt, amit egy gyenge hármas érettségivel, nyelvvizsga nélkül is el lehetett érni.