Akinek tart még a vizsgaidőszak, most simán magára ismerhet
Három típusba sorolhatók a vizsgázók.
Három típusba sorolhatók a vizsgázók.
Idén kicsit később érkezett meg a hőség, de még így is elcsípte a vizsgaidőszak hajráját. A vizsgák alatt gyakori alváshiány és teljesítménykényszer sokakat brutális energiaital- és kávélöketekre sarkall, ám ilyen hőségben ez egyáltalán nem ajánlott.
A szolnoki Főiskolán a magyar labdarúgó-válogatott kapusának, Király Gábornak a tiszteletére szürke mackónadrágba öltöztek a vizsgázók és vizsgáztatók.
A mai napig készítik az ingujjba és szoknya alá csúsztatható kis cetliket az egyetemi hallgatók, de a fülhallgatós segítség is elterjedt lett. Sokan úgy gondolják, ha más rendszerben kellene tanulni, sokkal kevesebben jutnának el a puskázásig, mert feleslegessé válna.
Bár ismerjük az ideális alvásidőt, nem mindegy, hogy miben segít és mit gátolhat meg.
A legtöbb egyetemista minden év végén elhagyja az albérletét júniusban. Az évek során sok rutint lehet szerezni, de van 5 dolog, amit szinte lehetetlen elkerülni.
A nők aránya fokozatosan növekszik a felsőoktatásban, Angliában sokan úgy vélik, hogy ezt erősiti az is, hogy a férfiak sokat játszanak a számítógéppel vagy konzollal. Tévednek?
Komoly erkölcsi dilemma elé került egy egyetemi hallgató, aki úgy tett sikeres vizsgát, hogy még meg sem jelent.
Azt gondolnátok, hogy ez csak az időt veszi el vagy lefáraszt titeket, de a testmozgás bizonyítottan jó hatással van a tanulásra.
A rohamtempóban dolgozó, kevés alvással kreatív munkát végző ember sok mindent kipróbál, hogy frissen tartsa az elméjét, vagy elkerülje az elalvást. Sokan a vizsgaidőszakra vagy az érettségire is megkettőzött energiával készülnek, azonban nagyon nem mindegy, hogy mit viszel a szervezetedbe annak illúziójával, hogy jobban tanulhatsz.
Az utolsó egyetemista-főiskolás év számos kérdést tartogat magában. Ezekből már tuti te is feltettél párat magadnak.
A vizsgaidőszak alatt a kávé lesz a legjobb barátod, és tuti, hogy más vágyad se lesz, csak legyen már ennek vége.
Már napok óta a félévi vizsgákra készültök, de egyre nehezebben bírjátok a folyamatos magolást? Íme pár tipp a vizsgaidőszakra.
A mérsékelt koffeinfogyasztásnak memóriajavító hatása lehet, és ezt már tudományosan be is bizonyították.
Ki ne találkozott volna a kitűnő tanulóval, aki az összes ajánlott olvasmányt - és nem csak a kötelező szakirodalmat - megtanulta, de persze azzal boldogít, hogy ő biztos meg fog bukni?
A legtöbb egyetemen és főiskolán elkezdődött már a vizsgaidőszak. Hogyan élik túl az egyetemisták és mit éreznek közben? Ezekből a mémekből kiderül.
A bukástól vagy a rossz teljesítménytől való rettegés mindenkit gyötör. Hiába a zárthelyik jobb hatása a nem izgulós diákokra, az idegesebbek helyzetén csak ront, hogy egy zárt teremben, időre és felügyelő szemek előtt kell teljesíteniük. Bár számukra jobb lenne az otthoni vizsgázás, amíg nem kínálnak személyre szabott módszereket az egyetemek, addig nincs mese, valahogy le kell győzni a drukkot.
Megnő a forgalom a vonatokon az év végi ünnepi időszakban, egy-egy adventi hétvége 50-70 százalékos utasforgalom növekedést hoz, ami meghaladja a karácsonyi és a szilveszteri forgalmat is - közölte a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel. Ha mostanában készültök haza a vizsgák után, lehetőleg elővételben vegyétek meg a jegyeteket, hogy elkerüljétek a tumultust.
Többet árthat, mint amennyit használ egy átvirrasztott, tanulással töltött éjszaka, ugyanis az alváshiány komolyan befolyásolja az agy működését. Figyeljetek arra, hogy jól osszátok be az időtöket vizsgaidőszakban is, és lehetőleg ne menjen az alvás rovására a tanulás!
Sokan már az erejük végén lehetnek, pedig még csak most jön a vizsgaidőszak.