Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint felháborító, hogy a külsős tanfelügyelők díjazására hamarabb jut többletforrás, mint a pedagógusok bérrendezésére.
Ráerősít az Oktatási Hivatal a tanfelügyelők képzésére, mert a pedagógiai-szakmai ellenőrzést végző szakértők közül sokan vonulnak nyugdíjba a következő egy-két évben, és nem minden szakterületen van elegendő utánpótlás - értesült szerdai számában a Magyar Nemzet.
Közzétette a pedagógiai-szakmai ellenőrzések, tanfelügyeleti látogatások és önértékelések eljárásrendjét, elvárásait, eszközeit és módszereit tartalmazó – frissített – kézikönyveket az Oktatási Hivatal.
"Mit ér bármilyen adminisztratív ellenőrzés, ha közben a "bármilyen szakos" és "képesítés nélküli" pedagógusokat is lasszóval kell fogni?" - teszi fel a kérdést a Facebookon a Független Tanerők Hangja.
A tanfelügyeleti rendszer zavartalan működéséhez legalább ötezer szakértő kell, a nyáron ezer, december közepéig további négyezer szakértő felkészítése történik meg - írta a Világgazdaság.
Egyre többet lehet tudni arról, hogyan ellenőrzik majd a tanfelügyelők a pedagógusok munkáját - a tanároknak például egy személyes interjún is részt kell venniük. Az Oktatási Hivatal nemrég kibővített útmutatójából összeszedtük, milyen kérdésekre számíthatnak a gimnáziumi pedagógusok.
Dokumentumokat elemeznek, tanári és iskolaigazgatói interjút készítenek és órákat is látogatnak szeptembertől a tanfelügyelők. Mit ellenőriznek az órákon? Milyen szempontok alapján értékelik a pedagógusok munkáját?
Nemcsak az általános és középiskolai tanárok, hanem a kollégiumi nevelők munkáját is ellenőrzik majd a tanfelügyelők, akik megnézik az óraterveket, a diákok szobáját, a csoport- és a kollégiumi naplót is.
A megkérdezett pedagógusok túlnyomó többsége, több mint 90 százaléka igényli a tanfelügyeletet - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten, A tanfelügyelet kialakuló rendszere, átfogó minőségfejlesztés a közoktatásban című uniós projekt konferenciáján.
Pedagóguskar, tanfelügyelet, minősítő eljárás és portfólió, emelkedő alapbér - összegyűjtöttük, milyen változásokra számíthatnak a pedagógusok 2014-ben.
Pedagógiai értékelés és korrekció, személyiség- és közösségfejlesztés, a Nemzeti alaptantervnek való megfelelés - ilyen szempontok alapján értékeli majd az iskolákat a tanfelügyelők. Az első dokumentumokat és a konkrét szempontokat múlt hét csütörtökön hozták nyilvánosságra.
Szeptemberben, kísérleti üzemmódban elindult a pedagógusok és az iskolák munkáját is ellenőrző tanfügyeleti rendszer: a módszerekről szóló dokumentumokat most hozták nyilvánosságra. Mit vizsgálnak a tanfelügyelők?
Módszertani felkészültség, nyelvi igényesség, konfliktuskezelési stratégiák - többek között ezeket is vizsgálják majd a tanfelügyelők. Az "országos pedagógiai-szakmai ellenőrzéssel" kapcsolatos első dokumentumokat és a konkrét szempontokat csürtökön hozták nyilvánosságra.
Szeptemberben elindul a tanfelügyeleti rendszer, a felügyelők szeptemberben állnak munkába. Milyen ellenőrzésekre kell számítani? Hányan járják majd az iskolákat? És ki felügyeli a tanfelügyelőket?