Zsenális kvíz: tudjátok, hogy ki volt Széll Kálmán vagy Blaha Lujza?
Nap mint nap megfordultok a Széll Kálmán téren vagy éppen a Mechwart ligetnél? Tudjátok, hogy kiről nevezték el a budapesti utcákat, tereket?
Nap mint nap megfordultok a Széll Kálmán téren vagy éppen a Mechwart ligetnél? Tudjátok, hogy kiről nevezték el a budapesti utcákat, tereket?
A hvg.hu szúrta ki, hogy Schmidt Mária, a Terror Háza főigazgatója a blogján kifejtette, szerinte milyennek kellene lennie a történelemoktatásnak Magyarországon, és milyen szempontok szerint kellene összeállítani az új Nemzeti alaptanterv történelem tananyagát.
Az 1526-os mohácsi csata helyszíneinek pontos meghatározását lehetővé tévő, mára már feltöltődött ősi Duna-medret fedeztek fel a környezetrekonstrukció módszerével a szigetvári Szulejmán-sírkomplexumot feltáró szakemberek.
Mikor indult Budapesten az első villamos? Hol közlekedett Magyarországon az első vonat? Miért van a Puskás Ferenc Stadion (M2) megállónál négy vágány? Izgalmas közlekedéstörténei kvízt tölhettek ki.
Lássuk, mennyire emlékeztek még a történelmi dátumokra és híres csatákra. Nektek menne atlasz vagy internetes segítség nélkül. Most tesztelhetitek magatokat ezzel a kvízzel.
Nap mint nap járjátok az utcákat, de vajon tudjátok, hogy kiről is nevezték el őket? Lássuk, kiket ismertek!
Mikor pusztította el a Vezúz kitörése az ókori római romvárost?
Elfogadhatatlannak tartják, hogy az új Nemzeti alaptanterv tervezete a nyilvánosság kizárásával készült, „abszurdum, hogy még a tervezet megjelenése után sem hozták nyilvánosságra, kik készítették a szakmai anyagot” – írja állásfoglalásában a Történelemtanárok Egylete (TTE), amely részletes véleményt közölt a NAT-tervezetről.
A történelemoktatás terén a legégetőbb probléma a tananyag zsúfoltsága, ezen kétségkívül változtat az új Nemzeti alaptanterv (NAT) tervezete. Számos, főleg egyetemes történelmi téma került ki az új NAT-ból, ami korábban része volt a tantervnek - mondta a Magyar Időknek a Történelemoktatók Szakmai Egyesületének elnöke.
Egyszerre tesztelhetitek magatokat nyelvtanból és történelemből. Ha az évszámokon túl jól megy a helyesírás, és néhány magyar tájszót is ismertek, szuper eredményt érhettek el.
Sokat tanultatok róluk, vajon fel is ismeritek őket? Teszteljétek magatokat egy különleges teszttel.
Elégedett az új Nemzeti alaptanterv tervezetével a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete, szerintük tananyagcsökkentés várható.
Lássuk, tudtok-e annyit, mint azok a diákok, akik idén érettségiztek. Ti hány pontot szereznétek a következő feladatban? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
A következő kvízben számokra kérdezünk rá, de mindennek semmi köze a matematikához. Többek között történelem, irodalom és különböző művészeti, sőt még tudománnyal és játékkal kapcsolatos kérdésekkel is találkozhattok ebben a tesztben.
Most érettségiztetek? Akkor ez a kvíz nem foghat ki rajtatok. Lássuk, menyire vagytok jók töriből, felismeritek ezeket a híres történelmi személyeket? Teszteljétek a tudásotokat a következő kvízzel.
Az előző évek középszintű történelemérettségi feladatsoraiból válogattunk nektek kérdéseket, amelyekre forráshasználat nélkül is lehet tudni a megfelelő választ. Ti tudjátok?
Mindig is szerettétek a töriórákat? Próbáljátok ki a következő három tesztet, és tegyétek próbára a tudásotokat!
Hallottatok már a zsebkendőszavazásról? És a győri programról? Különböző rendeleteket, csatákat válogattunk nektek, melyekről talán órán sem hallottatok még. Vagy mégis?
Nyilvánosságra hozta a 2018-as emelt szintű történelemérettségi szóbeli témaköreit az Oktatási Hivatal.
Felismernétek egy-egy festményről vagy rajzról a történelem legismertebb személyiségeit?