A legnépszerűbb társadalomtudományi képzések ponthatárai 2016-ban
A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai társadalomtudományi területen.
A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai társadalomtudományi területen.
Nyilvánosak a 2015-ös felvételi ponthatárai: megnéztük, milyen pontszámmal kerültek be azok, akik társadalomtudományi szakra jelentkeztek. A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai.
Havonta nettó 134-214 ezer forintot keresnek, és 3-6 hónap alatt tudtak elhelyezkedni a társadalomtudományi szakokról kikerülő friss diplomások. Sorozatunkban a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait dolgozzuk fel.
Nyilvánosak a 2014-es felvételi ponthatárai: megnéztük, milyen pontszámmal kerültek be azok, akik társadalomtudományi szakra jelentkeztek. A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai.
A társadalomtudományokat egy teljesen elhibázott elképzelésre alapozva, mesterségesen szorítják vissza, nem igaz...
Bemutatták a QS Quacquarelli Symonds 2011-es felsőoktatási rangsorát a legjobb szociológiai és politikatudományi képzésekről: Magyarországról egyedül a Közép-európai Egyetem (CEU) került fel a kétszázas listára.
Bibó-ösztöndíjat hoz létre a kormány, hogy segítse a közigazgatás-fejlesztését. Az ösztöndíjra felsőfokú tanulmányokat folytató nappali tagozatos hallgatók jelentkezhetnek, cserébe a felsőoktatási tanulmányaik befejezését követően egy éven belül el kell helyezkedniük a központi közigazgatásban, és legalább 3 évig a közszolgálatban kell dolgozniuk.
Milyen az igazi egyetem? Bozóki Andrásnak van összehasonlítási alapja, hiszen megfordult már a világ legjobb egyetemein is, mégis azt mondja, számára a budapesti Közép Európai Egyetem az első. De beszélt még nekünk a tandíjról, a sokat kritizált bolognai-rendszerről és a diplomák elértéktelenődéséről is.
Lényegében már a középiskola megválasztásával eldől, hogy a diákból diplomás lehet-e, vagyis a szülők társadalmi pozíciójától legalább annyira függ a gyerek jövendő státusa, mint a képességeitől – állapítható meg abból a felmérésből, amelyet szociológushallgatók készítettek érettségi előtt álló budapesti diákok körében.
A diplomás pályakezdők országos átlagban havi bruttó 180 ezer forintra számíthatnak 33 műszaki, gazdasági, jogi és értékesítési munkakörben, és havi bruttójuk két év gyakorlat után mehet valamivel 200 ezer forint fölé - áll a HVG Diploma különszámában megjelent elemzésben.
A rendészet társadalomtudományi kérdései, a biztonság- és védelempolitikai témája, a hadművészet és a hadtörténelem, valamint a határrendészet ügye éppúgy foglalkoztatta az OTDK ifjú tudósjelöltjeit, mint a katasztrófavédelem, a környezetbiztonság és környezetvédelem, a logisztika, a szociológia, a pszichológia, a katonai kommunikáció vagy a védelemigazgatás kérdései a Had- és Rendészettudományi Szekcióban.
Februárban három szakon is indul mesterképzés a BGF-en.