Itt a lista: ezeket a szakmákat tanulhatjátok az érettségi után
Milyen OKJ-s képzésekre jelentkezhettek középfokú végzettséggel? Mutatjuk, hogyan találjátok meg ezeket a szakmákat.
Milyen OKJ-s képzésekre jelentkezhettek középfokú végzettséggel? Mutatjuk, hogyan találjátok meg ezeket a szakmákat.
Jelenleg is tart egy újabb átalakítás, amelyről a 4.0 stratégiában foglaltakból lehet tájékozódni, ám már most látszik, hogy annak 2020-ra tervezett teljes bevezetése túlzó elvárás - írja a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete közleményében.
Szakgimnáziumban vagy szakiskolában tanultok? Akkor ti is kaphattok akár 50 ezer forintos ösztöndíjat. Mutatjuk a szabályokat.
Aranyérmet szerzett Simon Krisztián bútorasztalos a szakmák világversenyén Kazanyban, a 45. WorldSkills rendezvényen. A magyar csapat tagjai tizenegy Kiválósági Érmet kaptak a szakmájukban elért, átlag feletti teljesítményéért.
Óriási verseny van a világban az országok között a szakképzett munkaerőért, ebben Magyarország jó helyen áll, mutatja ezt az is, hogy minden eddiginél több szakmában tudott versenyzőt nevezni a fiatal szakemberek világversenyére - nyilatkozta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke az MTI-nek, miután Kazanyban vasárnap felkereste a WorldSkills rendezvényen induló magyar versenyzőket.
Ha OKJ-s képzésen folytatnátok a tanulmányaitokat, van néhány szabály, amit feltétlenül tudnotok kell, mielőtt belevágnátok a képzésbe. Milyen előfeltétele van a szakképzéseknek és honnan tudhatjátok meg, mi vonatkozik rátok?
Kilép a Szakképzési Innovációs Tanácsból (SZIT) a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), közleményükben azt írják: a szakképzés 4.0 stratégiában szereplő reformok megvalósítására szánt idő aggasztóan rövid.
A szakképzési törvény módosítása is szerepel a kormány őszi jogalkotási menetrendjében – írja a Magyar Hírlap.
Szívesen tanulnátok szakmát az érettségi után, vagy az egyetem előtt szeretnétek szakképesítést szerezi? Mutatjuk, milyen végzettséggel kezdhetitek az adott képzéseket.
Hol érdemes elkezdeni a keresést, ha iskolarendszerű OKJ-s képzésre szeretnétek járni szeptembertől?
Önkéntesség, nyelvtanulás, duális szakképzés, munka itthon vagy külföldön – egy sikertelen felvételi után sem dől össze a világ, még számos lehetőség áll előtted. Egyelőre még keveseknek jut eszébe a duális szakképzés felé venni az irányt, pedig a szakmatanulás számtalan előnnyel jár. Különösen, ha műszaki hiányszakmát választasz.
A megszűnő Országos Képzési Jegyzék (OKJ) helyébe lépő új szakstruktúra kialakítása még javában tart, de egyes területeken már elkészültek a konkrét átalakítási javaslatok - olvasható a Magyar Nemzet keddi számában.
Elavult az Országos Képzési Jegyzékre (OKJ) épülő rendszer, ezért olyat alakítanak ki helyette, amely jobban igazodik a gazdasági környezethez.
Racionalizálni fogják az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő szakmák rendszerét – írja a Magyar Nemzet.
Önálló életpályamodellt kell kialakítani speciális foglalkoztatási és bérezési feltételekkel – idézi a szakképzési stratégiát a Magyar Hírlap.
Hány OKJ-s képzést végezhettek ingyen, és van-e bármilyen korhatár ezeknél a tanfolyamoknál? Fontos szabályok, amelyeket sokan rosszul tudnak.
Hogyan kalkulálhatnak pontjaikkal azok a felvételizők, akik valamelyik felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek?
Jelenleg a szakgimnáziumokban sem megfelelő az idegen nyelvek oktatása – idézi a kormányzati oldalra felkerült Szakképzés 4.0 stratégiát a Magyar Hírlap.
Ilyen szakmákat választott idén a legtöbb - szakközépiskolába felvételiző - diák. Idén is tarol a vendéglátás-turisztika, a gépészet és a mezőgazdaság.
Friss nemzetközi egyetemi rangsoron tarol a CEU, változnak a szabályok, ha a otthagyjátok az egyetemet vagy főiskolát és meghosszabbították a sorrendmódosítás határidejét az e-felvételiben. Ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.