Rossz hír a diákoknak: nem jelentkezhetnek a pótfelvételire, ha "csak" meggondolták magukat
Mit tehettek, ha meggondoltátok magatokat, és mégsem iratkoznátok be arra a képzésre, ahová bekerültetek a 2018-as felvételin?
Mit tehettek, ha meggondoltátok magatokat, és mégsem iratkoznátok be arra a képzésre, ahová bekerültetek a 2018-as felvételin?
Pszichológia, vezetés és szervezés, kommunikáció- és médiatudomány: ezekre a mesterképzési szakokra szerzett nappali tagozatos, állami ösztöndíjas férőhelyet a legtöbb jelentkező.
Mikor kaptok hivatalos értesítést arról, hogy bekerültetek az egyik megjelölt szakra? Néhány nap múlva érkezik a besorolási határozat.
Turizmus-vendéglátás, gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, gazdaságinformatikus, pénzügy és számvitel - ezek idén a legnépszerűbb szakok a Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE).
Az óvodapedagógus volt a legnépszerűbb szak a Nyíregyházi Egyetemen, ahová összesen 1088 felvételiző került be.
A Miskolci Egyetemen többéves rekordot döntött a felvettek száma, amely a tavalyihoz képest csaknem két százalékkal emelkedett, és ezzel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglal helyet - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény csütörtökön az MTI-t.
A Debreceni Egyetemen (DE) a tavalyinál többen, 6621-en kezdhetik meg tanulmányaikat ősszel - közölte az intézmény oktatási rektorhelyettese csütörtökön sajtótájékoztatón.
A Pécsi Tudományegyetemre (PTE) 4903 új hallgatót vettek fel az idén - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény csütörtökön az MTI-t. Tavaly 4870 volt az új hallgatók száma.
Melyik egyetem alap- és osztatlan képzései szereztek a legtöbben állami ösztöndíjas, nappali tagozatos helyet? Mutatjuk.
Összesen 75 ezer 230 hallgatót vettek fel valamelyik felsőoktatási intézménybe, ami 2500-zal több, mint tavaly - mondta Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
Akit nem vettek fel egy szakra sem, a pótfelvételivel még bekerülhet a felsőoktatásba.
Mérnökinformatikus, gépészmérnöki, programtervező informatikus: ezekre az alapszakokon szerzett nappali tagozatos, állami ösztöndíjas férőhelyet a legtöbb jelentkező.
Mikor hirdetik meg a képzéseket, hogyan lehet jelentkezni és mikor derülnek ki a ponthatárok? Minden fontos infó a pótfelvételiről.
Milyen ponthatárokat húztak a legnépszerűbb mesterképzéseken? Itt találjátok a különböző egyetemeken meghirdetett ponthatárokat.
Nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási pontszámokat szerda este a fővárosban, ezzel eldőlt, hogy a csaknem 108 ezer jelentkező közül hányan kerülnek be az általános eljárásban egyetemre, főiskolára.
A Semmelweis Egyetem hat karán 2074 hallgató kezdheti meg tanulmányait magyar nyelvű képzésben a 2018/19-es tanévben, közülük 122-en önköltséges formában - közölte az egyetem.
Kommunikáció- és médiatudomány, nemzetközi tanulmányok és szociológia - ezek a legnépszerűbb gazdasági alapszakok a 2018-as felvételin. A magas ponthatárok ellenére idén is több ezren jelentkeztek ezekre a képzésekre.
Hány pontra volt szükség a 2018-as felvételin az informatikai képzésekhez? Mutatjuk a ponthatárokat.
A Károli Gáspár Református Egyetem jogászképzéséhez 474, a nemzetközi tanulmányok szakhoz több egyetemen 472-478, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem levelező kommunikáció szakjához pedig 480 pont kellett. Ezek a legmagasabb ponthatárok 2018-ban.
Hány pontra volt szükség a 2018-as felvételin a biológia, kémia, matematika szakhoz? Mutatjuk a ponthatárokat.